DOĞU ANADOLU TURU

Erzincan - Erzurum - Kars - Van - Tatvan
Bitlis - Muş - Bingöl - Elazığ - Malatya
13 - 19 Nisan 2020

6 Gece – 6 Gün

Hareket: 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 22.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Kayseri ve Sivas güzergahını takip ederek Erzincan’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN: 

Keyifli bir yolculuk sonrası, tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzincan’a ulaşıyoruz. Girlevik Çağlayanı 

gezimizi tamamlıyor ve eski adı Erzen-Ül Rum olan ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Erzurum'da; Çifte Minareli Medrese ,Kongre Binası, Oltu Taşı Üretim ve  Pazarlaması yapılan Taş Han, 

Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve tarihi evleri görüyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Kars’ta yürüyerek yapacagımız şehir turunda; Kars Kalesi, Oniki Havari KilisesiOsmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarını (Defterdarlık Binası, Saglık Müdürlügü, Belediye) görüyoruz. Farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Doğu Beyazıt’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bir süre sonra 5171 metre yükseklikteki Ağrı Dağı tüm görkemiyle bizi karşılayacak. Görebileceğimiz en güzel yerlerden birinde fotoğraf molası verdikten sonra yolumuza devam ederek Doğubeyazıt'a ulaşıyoruz. Sahip olduğu görkemden ötürü Osmanlı padişahlarını bile kıskandırmış ve sahibinin öldürülmesine sebep olmuş İshak Paşa Sarayını görüyoruz. Çarşıda verilecek alışveriş molası sonrası Tendürek Dağları (2640 m) üzerinden Çaldıran Ovası ve Muradiye Şelalesi'ni görerek Van’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 

4. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Van kalesi, eski Van Evi ve camilerin görülmesi sonrası Van kedileri barınağını ziyaret ediyoruz. Van’da yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği sonrası Akdamar Adası'na hareket ediyoruz. 

Adanın ve Akdamar  Kilisesinin gezilmesinden sonra Tatvan üzerinden Ahlat'a hareket ediyoruz. Tarihi Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet  ile bastoncuların gezilmesi. Tatvan'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bitlis'e hareket ediyoruz.  Bitlis’de İhlasiye Medresesi ve Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesinin gezilmesi ve Elazığ'a hareket ediyoruz. Harput'ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu CamiiEski Hamam ve Ulu Camii’ nin gezilmesinden sonra  Elazığ'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 

6.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya'da Şire Pazarı ve Kernek Meydanının 

gezilmesinden sonra  serbest zaman veriyoruz. Yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi, bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız  noktaya bırakıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1640 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1500 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

650 TL Kredi Kartına 6 Taksit

600 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

525 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1050 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 5 Gece Otel Konaklaması

 • 6 Sabah Kahvaltısı

 • 5 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png