DOĞU EKSPRESİ TURU

Kars - Erzurum

05-09 Şubat 2020

4 Gece – 5 Gün

1.GÜN:  

Siz değerli misafirlerimizle Konya tren garında buluşarak saat 12.05’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 13.52’de Ankara’ya varışımızla Turistik Doğu Ekspres tren saatini bekliyoruz. Saat 15.55’te Turistik Doğu Ekspres treni ile Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği serbest. Konaklama trende yataklı kompartımanımızda.

 

2. GÜN:  

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da,  güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz trenimizde seyahat ederek geçiriyoruz. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 06.48‘de İliç tren garında 3 saatlik mola veriyoruz. Mola sonrası trenimize geri dönüyoruz. Saat 09.53’de trenimiz hareket ediyor. Saat 11.44’de ikinci durağımız Erzincan’a varıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik molamızın ardından trenimize dönüyoruz. Saat 14.34’de trenimiz hareket ediyor ve saat 18.22’de Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a varıyoruz. 3 saatlik mola sonrası trenimize geçiyoruz ve saat 21.02’de trenimiz hareket ediyor. Saat 00.37‘de Kars Tren Garına ulaşıyoruz. Gar çıkışında aracımız ile buluşup, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. (KARS KALE HOTEL)

 

3.GÜN:  

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ocaklı köyünde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın yamacında kurulmuş Ani Harabelerini ziyaret ettikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde at kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Türkiye’nin ilk Peynir müzesini görmek için Boğa Tepe Köyüne hareket ediyoruz. Bu köyde on altı ayrı çeşit peynir üretiliyor, 1800-2600 metre yükseklikteki Kars ve Ardahan yaylalarında Kafkas-İran-Turan iklimlerinin çakışarak ortaya çıkarmış olduğu bitki çeşitliliği ile beslenen hayvanlardan temin edilen süt ile yapılmış Gravyer, Eski Kaşar, Türkmen Saçak, Malakan, Tulum, Otlu, Kelle, Tel, Çürük, Çanak gibi tescili peynirlerin tadına bakma imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS KALE HOTEL)

 

4. GÜN:  

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kars gezimize başlıyoruz. Kars merkezinde yer alan; Kars Kalesi, Kanlı Tabya Müzesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) , PTT Binası, Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu görüyoruz. Ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (BORAPARK HOTEL)

 

5. GÜN:  

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Erzurum'da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı ÜRetim ve Pazarlanması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ile eski evleri görüp Erzurum havalanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinden sonra Anadolujet ile 13:55 uçuşu ike Ankara'ya dönüyoruz. Ankara'ya varış sonrası tren garına transfer oluyoruz.Saat 17:55'de Konya'ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile Konya tren garında vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2400 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1100 TL Kredi Kartına 6 Taksit

1050 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

200 TL

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

400 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1900 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • Konya-Ankara-Konya Ekonomi Sınıf YHT Bileti

 • Ankara-Kars Doğu Ekspres Tren Bileti(Yataklı)

 • Anadolu Jet İle Erzurum-Ankara Ekonomi Uçak Bileti

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Seyahat Sigortası - Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

 • Trende Alınacak Yemekler

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png