DOĞU EKSPRESİ TURU

Kars - Erzurum

28 Ocak - 01Şubat 2020

4 Gece – 5 Gün

1.GÜN: 

Siz değerli misafirlerimizle tren garında buluşarak saat 12.05’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya varışımızla Turistik Doğu Ekspres tren saatini bekliyoruz. Saat 15.55’te Turistik Doğu Ekspres treni ile Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği serbest. Konaklama trende yataklı kompartımanımızda.

 

 

2. GÜN: 

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da,  güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz trenimizde seyahat ederek geçiriyoruz. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 06.05‘te İliç tren garında 3 saatlik mola veriyoruz.Mola sonrası trenimize geri dönüyoruz. Saat 09.05’de trenimiz hareket ediyor. Saat 11.00’da ikinci durağımız Erzincan’a varıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik molamızın ardından trenimize dönüyoruz. Saat 14.00’da trenimiz hareket ediyor ve saat 17.33’de Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a varıyoruz gar çıkışında aracımız ile buluşup, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (BORA PARK HOTEL)

 

 

3.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ile eski evleri görüp Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezi'ni misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS PARK HOTEL)

 

 

4. GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ocaklı Köyü'nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın yamacında kurulmuş Ani Harabeleri'ni ziyaret ettikten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde at kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Türkiye’nin ilk Peynir Müzesi'ni görmek için Boğa Tepe Köyü'ne hareket ediyoruz. Bu köyde on altı ayrı çeşit peynir üretiliyor, 1800-2600 metre yükseklikteki Kars ve Ardahan yaylalarında Kafkas-İran-Turan iklimlerinin çakışarak ortaya çıkarmış olduğu bitki çeşitliliği ile beslenen hayvanlardan temin edilen süt ile yapılmış Gravyer, Eski Kaşar, Türkmen Saçak, Malakan, Tulum, Otlu, Kelle, Tel, Çürük, Çanak gibi tescili peynirlerin tadına bakma imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS PARK HOTEL)

 

 

5. GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp, otelden ayrılıyoruz ve Kars gezimize başlıyoruz. Kars merkezinde yer alan; Kars Kalesi, Kanlı Tabya Müzesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye), PTT Binası, Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu görüyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Kars havaalanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinden sonra THY ile 15.10' da İstanbul’a hareket. Ardından THY ile 18.40 uçuşuyla Konya’ya dönüyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile Konya havaalanında vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2400 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1100 TL Kredi Kartına 6 Taksit

1050 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

200 TL

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

450 TL

400 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

1950 TL

1900 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • Konya – Ankara – Konya Ekonomi Sınıf YHT bileti

 • Ankara – Kars Doğu Ekspres Bileti (Yataklı Vagon)

 • Thy ile Erzurum - Ankara Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 • Ulaşım

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Kişisel harcamalar

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Öğle yemekleri

 • Trendeki Yemekler

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

Turumuza Çıkarken

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png