KAPADOKYA TURU
KAPADOKYAA.jpg

DOYA DOYA KAPADOKYA 

 28 - 29 Kasım 2020 

1 Gece – 2 Gün

1.GÜN: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 07.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Aksaray güzergahını takip ederek Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız Kısa yürüyüş esnasında vadideki toplam 105 tane olan ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi Hz. İsa'nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. İkinci durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezeceğiz. Yeraltı Şehri gezimizin ardından eski adı Avcılar olan Göreme Vadisi içindeki 4'ncü yüzyıldan 13'ncü yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatı yaşanmış, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edildiği Göreme Açık Hava Müzesi’ni rehberimizin anlatımları sonrasında vereceğimiz molada, Kaya Kiliseleri’ni (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhane’yi, mutfak ve kiliseleri geziyor, Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Seymen’le Bahar’ın unutulmaz aşkının yaşandığı Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağı geziyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi programına katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Avanos'a varıyoruz. Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz.  Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları gezileri bitiminde Kapadokya’dan ayrılarak Sivas’taki Kızıldağ’dan doğan, Anadolu’da 1355 km yay çizdikten sonra Bafra’dan Karadeniz’e dökülen Kızılırmak’ı takiben Gülşehir’e ve sonrasında 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Lokman Parende'den ilk eğitimi almış ve Hoca Ahmed Yesevî'nin öğretilerini takip etmiş, bundan dolayı Yesevi'nin Halifesi olarak kabul edilen, Türk mutasavvıfı, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi'nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na ulaşıyoruz. Üzerinde Mühr-ü Süleyman bulunan Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Yusuf Bâli Çelebi’nin oğlu Bektaş Çelebi’ye konuk olan Silistre Valisi Malkoç Bâli İbn-i Ali Bey’in 1554 yılında yaptırmış olduğu Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı ve 12 dilimli Teslim Taşı’nı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Hacı Bektaş-ı Veli'den sonraki Mihenk Taşı, Pir-î Sânî Balım Sultan Türbesi’ndeki Mücerret Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Kırkbudak Şamdanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi, Huzur-u Pir’i ziyaret edip Hacıbektaş’tan ayrılıyoruz Aksaray güzergahını takip ederek akşam saatlerinde Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktaya bırakıyoruz.

 


 

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

440 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

400 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

150 TL Kredi Kartına 6 Taksit

125 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

150 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

325 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 1 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png