ECDADIN İZİNDE İSTANBUL
AYASOFYA CAMII.jpg

ECDADIN İZİNDE İSTANBUL

Mihrimah Sultan Camii - Aziz Mahmut Hüdai Hz Türbesi

Ortaköy Mecidiye Camii - Heybeliada

22 - 25 Ekim 2020

3 Gece – 3 Gün

 

HAREKET : 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23.59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Sakarya ve İzmit güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla medeniyetler beşiği İstanbul’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN :  

Tesisimizde alınan kahvaltımızın ardından, Arap ordularının İstanbul’u kuşattığı sırada yaralanıp; şehit olmadan önce “Beni surların dibine gömün. Ben o kutlu komutanı burada bekleyeceğim.” diyen Eyüp Sultan Hazretleri’nin türbesi ve camisi ile gezimize başlıyoruz. Gezimiz sonrasında Edirnekapı’da yer alan ve Mimar Sinan’ın eşsiz eserlerinden biri olan Mihrimah Sultan Camisini geziyoruz. Ziyaretimiz sonrasında bir zamanlar kilise olan ve içerisindeki freskler ile büyüleyen; fetih sonrasında camiye dönüştürülen Kariye Camisini geziyoruz. Ardından Konstantiniye Fatihi atamız Sultan Mehmet Hazretlerinin inşa ettirdiği ve kendi türbesinin de bulunduğu Fatih Camisi ile gezimize devam ediyoruz. Bu ziyaretimiz sonrası Vezneciler mevkiinde bulunan ve Mimar Sinan’ın ilk cami deneyimi olan Şehzade Camisi’ne geçiyoruz. Burada bulunan hanedan türbeleri ve cami ziyaretimiz sonrasında Mimar Sinan’ın “Kalfalık eserimdir.” dediği ve içerisinde bir sürü sırrı barındıran muhteşem Süleymaniye Camisini ziyaret ediyor ve Sultanahmet meydanına ulaşıyoruz. Öğle yemeği molamızı veriyoruz, sonrasında ihtişamı ile Ayasofya’yı bütünleyen ve dünyada “Mavi Cami” olarak bilinen, eşsiz Sultanahmet camisini ziyaret ediyoruz. 921 yıl kilise; 482 yıl cami ve 85 yıl müze olarak hizmet veren, ardından tekrar camiye dönüştürülen muhteşem Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Çağlara meydan okuyan yapısı ile Ayasofya sizleri büyüleyecek. Gezilerimiz sonrasında otelimize hareket ediyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İstanbul Boğazı'nda yapılmış en güzel camilerden biri olan Üsküdar Mihrimah Sultan Camisini ziyaret ediyoruz. Yine buranın en değerli alimlerinden olan Aziz Mahmut Hüdai Hz. Türbesi ve camisini ziyaret edip; gezilerimiz sonrası Boğazın her noktasından görülebilen ve son dönem cami mimarileri içinde bir başyapıt olarak kabul edilen Çamlıca Camii ziyaretini gerçekleştiriyor ve Boğazın eşsiz güzelliğine ayrı bir güzellik katan camimizi gezdikten sonra Beşiktaş’a hareket ediyor, Ortaköy’de yer alan ve İstanbul’un simgelerinden biri olan Ortaköy Mecidiye Camisini ziyaret ediyor, eşsiz manzarada fotoğraf ve çay molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Eminönü’nde yer alan ve halk arasında “Güvercinli Cami” diye bilinen Eminönü Yeni Cami’yi ziyaret ediyoruz. Burada bulunan tarihi Mısır Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra keyifli geçen günümüzü İstanbul'un tüm güzelliğini görebileceğimiz bir tekne turu ile sonlandırıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bostancı İskelesine ulaşıyoruz. Buradan Heybeliada vapuruna binerek adaya ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz yürüyerek adayı keşfedebilir, dileyen misafirlerimiz de sahilde çay içebilir. Ada ziyaretimiz sonrasında vapur ile Büyükada’ya geçiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz adayı keşfedebilir, dileyenler alışveriş yapıp keyifli vakit geçirebilir.  Ziyaretimiz sonrası Bostancı iskelesine dönüyoruz ve dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Turumuza Çıkarken

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

900 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

850 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

330 TL Kredi Kartına 6 Taksit

300 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

300 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

595 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Boğazda Tekne Turu

 • Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png