EGE HAZİNELERİ TURU
ayvalık.jpg

EGE HAZİNELERİ TURU

Birgi - İzmir - Ayvalık
Assos - Bursa

18 - 22 Kasım 2020

4 Gece – 4 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Birgi’ye doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN:

Tesisimizde alınan kahvaltımızın ardından Türk kültürü evleri ile zamanda bir yolculuk yapacağımız; konakları ve taş sokakları ile hafızalarımıza kazınacak olan Birgi’ye ulaşıyoruz. Burada bulunan ve bu güzel beldeye ismini veren İmam-i Birgivi Hazretleri'nin Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Aydınoğulları dönemi eserlerinden olan Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni görüyoruz. Taş işçiliğinin zirvesi olan bu camii ziyaretimiz sonrasında bir döneme damgasını vurmuş olan Çakırağa Konağı’nı görüyoruz. Bu ziyaretlerimiz sonrasında bu güzel beldemizden ayrılarak Tire’ye ulaşıyoruz ve serbest öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında adı gibi şirin bir belde olan Şirince’ye hareket ediyoruz. Burada eşsiz doğa içerisinde sizlere serbest zaman veriyoruz. El sanatları ve yöresel ürünlerin bulunduğu tezgâhlardan alışveriş yapabilir, güzel doğa içerisinde çay yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrası buradan ayrılarak Kuşadası’na ulaşıyoruz ve dileyen misafirlerimizle marinada yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Seferihisar'a hareket ediyoruz. Sığacık marinada vereceğimiz yürüyüş molamızın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz. Rum mimarisi evleri ve eşsiz kumsalı ile Alaçatı unutulmaz bir yer edecek hafızalarınızda. Alaçatı marina’da vereceğimiz serbest zaman sonrası, öğle yemeğimizi alıp; ardından son dönemde yıldızı parlayan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Gezimize  Çeşme Marina,  Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güzel bir yolculuk ile İzmir’e ulaşıyoruz. Panoramik olarak İzmir merkezi gördükten sonra sözün gümüş, sükutun altın olduğunun farkına varanların tercihi Foça’ya ulaşıyoruz. Top Dağı üzerindeki yıkılmaya yüz tutmuş tarihi yel değirmenlerini, Ceneviz Kalesi'ni görüyoruz ve daracık sokaklarına dizilmiş bahçeli, geniş balkonlu taş evleri ile Eski Foça'nın tüm hikâyesinin saklı olduğu sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Eski Foça’dan zor da olsa ayrılıyor ve köklü tarihi ile farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Ayvalık’a hareket ediyoruz. Ayvalık’ta öncelikle Küçükköy 

beldesinde yer alan, Ege Denizi kıyısında 12 km uzunluğa sahip meşhur Sarımsaklı Plajlarını görerek, Ayvalık'a hakim büyük kayalık tepelerin üzerinde bulunan, bakıldığında tüm Ayvalık adaları ve Midilli Adası'nın manzarası gözüken, üzerinde Şeytan'ın ayak izi bulunduğuna inanılan eski bir lav birikintisi olan Şeytan Sofrası'na çıkıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından, yerleşime açık tek ada olan Cunda Adası’na geçiyoruz. Gözlerimizi kapatıp, mis gibi deniz kokusunu ciğerlerimize çekerek ‘’tadına bakmadan olmaz’’ dediğimiz meşhur sakızlı dondurmasını alıyor ve Cunda’nın şirin çarşısını adımlamaya başlıyoruz. Yüksek tavanı, tarih kokan duvarları, amcaların, çocukların, gençlerin ortak noktası meşhur Taş Kahvesinde dileyen misafirlerimizle kahvelerimizi yudumluyor ve serbest öğle yemeği molasının ardından bir yanımızı Cunda’da bırakıp ‘’Yollar da hayat var’’ diyerek Akçay, Altınoluk üzerinden Assos’a doğru yol alıyoruz. Tarih öncesi çağlardan bu yana zeytin ağacının, zeytinin, zeytinyağının memleketi olan bu yöreden alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için zeytinyağı fabrika satış mağazalarından birisinde mola veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından eşsiz bir sahil köyü olan Assos’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Daracık sokakları, taş evleri, antik kenti ve limanı ile görülmeye değer cennet bir köşe olan Assos’u geziyoruz. Ardından Edremit üzerinden Bursa'ya geçiyoruz.Ulu Cami gezisi sonrası Kozahan'da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Eskişehir, Emirdağ ve  Akşehir üzerinden Konya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Farma Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

875 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

800 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

320 TL Kredi Kartına 6 Taksit

280 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

280 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

560 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png