EGENİN ŞİRİN KÖYLERİ
şirince 2.jpg

EGENİN ŞİRİN KÖYLERİ

Birgi - İzmir - Alaçatı

Çeşme - Şirince - Kuşadası

Didim - Bodrum

15 - 19 Eylül 2021

 4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz Saygıdeğer konuklarımızı 23.00 da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Uşak ve Salihli güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yaparak Birgi’ye hareket ediyoruz.

 

1.GÜN :  

Sabah saatlerinde Birgi’ye ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında tarihi Birgi evlerini görüyor gezimizi; Birgi’nin tarihi değerini yükselten yapılardan olan Birgi Çakırağa Konağı, halk arasında Aslanlı Camii ya da Ulu Camii olarak ta bilinen Aydınoğlu Mehmet Bey Camii, Aydınoğlu Hamamı; Birgi’de yaşayan 16 yy. ’ın en önemli din adamlarından İmam Birgivi Türbesi; Türk mimarisinin renkli ve özgün örneklerinden biri olan Sandıkoğlu Konağı, Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden olan Karaoğlu Camii, Birgi Kalesi ve Surları ile sonlandırıp, alüvyon set gölü olan Gölcük Gölüne ulaşıyoruz. Serbest zaman sonrasında Halkapınar köyünde kısa bir yürüyüş yapıyor, İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir Kordonda serbest zaman veriyoruz ve ardından Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Serbest zaman sonrasında otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN : 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Çeşme’ye hareket ediyoruz. Keyifli yolculuk sonrasında Marinayı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı panoramik olarak görüyor ve Ildır Köyüne geçiyoruz. Köy meydanında serbest zaman verip, kahvelerimizi yudumladıktan sonra Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyüne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz ve sonrasında Şirince 'ye geçiyoruz. Yunanlı Yazar Dido SOTIROYO 'nun 'Benden selam söyle Anadolu'ya' adlı eserinde bahsettiği ' bu yeryüzünde cennet diye bir şey varsa, bizim Kırkıca (Şirince) O cennetin bir parçası olsa gerekti' dediği Şirince' yi, otantik Yunan mimarisini içeren tarihi evlerini ve güzelliklerini doyasıya geziyor ve Kuşadası’na ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN : 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Eski bir Rum yerleşkesi olan Doğanbey (Domatia) Rum Köyü’ne ulaşıyoruz. Sırtını dağa yaslamış deniz manzaralı taş evleriyle, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında geziyor ve bol bol fotoğraf çekip, tertemiz havayı soluma imkânı buluyoruz. Daha sonra Bafa Gölü manzarasının en doğal olduğu tesisimizde bir mola veriyoruz. Gölün karşı yakasında bulunan ve etkileyici bir görünüme sahip olan Bafa’nın büyüleyici “Latmos” (Beş Parmak) dağlarını, efsanelere ev sahipliği yapmış su kenarlarını, kadim zeytin ağaçlarını ve mağaralarını buradan en güzel şekilde görüyor ve fotoğraflarla ölümsüzleştiriyoruz. Programın devamında halkımız sakinlerinin doğada yetişen şifalı yeşillikler ve meyvelerden, zeytinlerden mamul, el emeği göz nuru ürünlerini sergilediği ve arzu edenlerin alabilecekleri Kapıkırı Köyünde kısa bir mola veriyoruz ve sonrasında Didim’e hareket ediyoruz. Alınan serbest öğle yemeğinin ardından Didim denince ilk akla gelen ve antik dünyanın en büyük üçüncü tapınağı olan Apollon Tapınağını gezip Milas’a ulaşıyoruz. Gümüşkesen Anıtı ve Halıcılar Çarşısı'nda ünlü Milas halılarının görülmesi sonrasında Bodrum'a varıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN : 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Yel Değirmenlerini görüyor panoramik olarak Turgut Reis’i görüyoruz ve Gümüşlükte serbest zaman veriyoruz. Sonrasında panoramik olarak Yalıkavak, Göltürkbükü, Torba ve Güvercinliği görüyoruz. Gezilerimiz sonrası Çaybükü Mahallesinde ovaya hâkim bir tepede yer alan ve türkülere konu olan Belen Kahvesine varıyoruz. Serbest öğle yemeği ve zamanın ardından Konya ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz saygı değer misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1200 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1100 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

440 TL Kredi Kartına 6 Taksit

440 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

385 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

770 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png