EKSPRES DOĞU KARADENİZ
2017-07-2961yakupd941bd5adc5587d.jpg
EKSPRES DOĞU KARADENİZ TURLARI
29 Haziran - 04 Temmuz
13-18 Temmuz
27 Temmuz - 01 Ağustos
17-22 Ağustos

EKSPRES DOĞU KARADENİZ

Samsun - Ordu - Giresun
Trabzon - Rize - Artvin

5 Gece 5 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımızı 21.30’da Konya Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çorum ve Samsun güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Terme’ye doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN : 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Ünye sahilde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’ne rehberimizin anlatımı ile ulaşıyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Sonrasında Komnenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini dinleyerek ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaziye ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Güzel günün ardından doğal yaşam klasiğini yaşamak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Kayabaşı Yaylasına transfer için hareket ediyoruz. Bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda.

 

 

2.GÜN : 

Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagaj yerleşimi sonrası Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Of-Çaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyu ve muhteşem güzellikler eşliğinde 1090 metrelik rakımda bulunan, yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’e ulaşıyoruz. Bu muhteşem doğada gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyor, Çayeli’ne hareket ediyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen özel ürünlerin sunumlarının yapıldığı, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi)’nun satış mağazalarından birisinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:  

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından 1350 mt. rakımlı Ayder Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Kaçkarların iki ayrı vadisi boyunca ilk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. 18.yy’dan kalma tek kemerli köprülerden birisinde fotoğraf molası vererek, Ayder Yaylası'na ulaşıyoruz. Güzelliği ile dillere destan Gelin Tülü şelalesinin büyüleyici görünümünü fotoğraflayıp serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Fırtına Vadisi içerisinde öğle yemeği alıyoruz. Molamızın ardından seyrine doyum olmayan doğası, üzeri inci gibi kemer köprülerle süslü çay bahçelerinin arasından geçerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Çamlıhemşin’den minibüslerle vadiyi keşfe başlıyoruz. Basında çıkan görüntüleriyle gözümüze aşina olan Ortan Köyü’nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü’nü, bölgenin en eski taş köprülerinden birisi olan Çinçiva Köprüsü (Şenyuva Köprüsü)’nü ve kervan yolu güvenliğini de kontrol altında tutmak için kurulmuş Zil Kale’yi görerek, gür bir orman içindeki Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan yaklaşık 15 metre yükseklikten dere yatağına doğru akan Palovit Şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz bu keyifli yolculuğumuz sonrasında tekrar otobüsümüze ulaşıyor Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Zil Kale ve Palovit Şelalesi gezisi sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.

 

 

4.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Karadeniz sahil yolundan seyrimize devam ederek içtiğimiz her yudumda keyfine doyamadığımız çayın tarihçesini rehberimizin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrika aşamalarını dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz alış verişlerini yapabilir. Güzergâhımız üzerinde yöresel ürün alış verişi molamızı veriyoruz. Ardından ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 520 mt. yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Serbest zamanın ardından Çarşamba’ya hareket ediyoruz. Çarşamba ilçesindeki Anadolu yapı geleneğinin en güzel örneklerinden biri olan ve ülkemizde ayakta kalabilen en eski ahşap camilerden Göğceli Camii’ni (Tarihi Ahşap Çivisiz Camii) görüyoruz. İnşa kitabesi bulunmayan camiden alınan ahşap numuneler üzerinde yapılan incelemeler sonucunda 1206 yılında inşa edildiği, önündeki revakın 1335 yılında eklendiği veya onarıldığı bilinmektedir. 2007 yılında kapsamlı bir restorasyon geçiren Tarihi Ahşap Çivisiz Camii’yi gördükten sonra Samsun’a ulaşıyoruz. İlk olarak Samsun Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Atatürk'ü silah arkadaşları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru ’nun aslına uygun maketini görüp fotoğrafladıktan sonra Milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtını görüyor, anlatımlarımız ve fotoğraflamalarımızı tamamlayarak, Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum, Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek sabah saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir başka FARMATUR programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1400 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1250 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

600 TL Kredi Kartına 6 Taksit

550 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

Koltuk Almamak Kaydı ile

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

450 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

850 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 GECE KONAKLAMA

 • 4 SABAH KAHVALTISI VE 3 AKŞAM YEMEĞİ

 • KAYABAŞI YAYLA TRANSFERİ

 • KARAGÖL TRANSFERİ

 • SEYAHAT SİGORTASI

 • REHBERLİK HİZMETİ

 • YÖRESEL EĞLENCELER, ULAŞIM VE ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR

 • TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

Turumuza Çıkarken

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png