top of page
MUHTEŞEM ORTA AVRUPA TURU
1650637211_3-sportishka-com-p-karlov-most-praga-krasivo-foto-4.jpg
5f8814417b0c111c13ec279c_iStock-483201541 - Vienna, aerial view at night.jpg
BUDAĞEŞT.webp
uçaklı istanbul turu

MUHTEŞEM ORTA AVRUPA

MACARİSTAN & AVUSTURYA  
SLOVAKYA & ALMANYA & ÇEKYA

Budapeşte – Estergon – Viyana – Salzburg - Münih - Dachau
Rothenburg – Nürnberg - Bamberg - Karlovy Vary – Prag

THY ile Konya Hareketli - Tüm Ekstra Turlar Dahil
29 Eylül - 06 Ekim 2024
8 Gece 8 Gün

1.Gün:KONYA - İSTANBUL – BUDAPEŞTE
Konya Havalimanında (Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece)  01:30’ da buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY TK2043  tarifeli seferi ile 03:35’ de İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımız sonrası pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra TK1035 nolu tarifeli seferi ile saat 07.05'de Budapeşte’ye hareket, yerel saat ile  08:05'de varış.  Budapeşte’ye varışı takiben Budapeşte şehir turunda; Gellert Tepesi Budapeşte manzarası, Elizabeth Köprüsü, Özgürlük Köprüsü, Zincirli Köprü, Andrassy Bulvarı, Opera Binası, Kahramanlar Meydanı, Kraliyet Sarayı, Mathias Kilisesi ve Buda Kalesi, Parlamento Binası, yaya caddesi Vaci Utca panaromik olarak görülecek yerler arasında yer alıyor. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Tuna Nehrinde tekne turuna (ekstra) katılıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: BUDAPEŞTE - ESTERGON
Sabah kahvaltı sonrası tam günlük Estergon & Sturovo (Slovakya) Szentendre turuna katılıyoruz. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikasını geziyoruz. Vişegrad kasabasında geçerek Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız Szentendere‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Çigan Gecesi turuna (ekstra) katılıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA - VİYANA
Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüzle Bratislava’ya hareket. Slovakya’nın başkenti Bratislava’da Marton kilisesi, Yahudi anıtı, Mozart Evi, Mihail kapısı, Franz List Evi, Eski Parlamento Binası, Matyas Üniversitesi, Ana Meydan, Roland Heykeli, Eski Belediye Binası, Cumil heykeli, Lamar Ignac, Ulusal Tiyatro Binası, görülecek yerler arasinda. Hvezdoslav Meydanı'nda serbest zaman sonrası Bratislava'dan ayrılıyoruz ve Viyana'ya hareket ediyoruz. Viyana'ya varışımızın ardından panaromik şehir turu. Görülecek yerler; Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Parlamento Binası, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı ve şehrin diğer önemli yerleri. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Klasik Müzik Konseri'ne (ekstra) katılıyoruz. Geceleme otelimizde

4.GÜN: VİYANA - HALLSTATT - SALZBURG - MÜNİH
Sabah kahvaltı sonrası dünyada en çok fotoğraflanan doğa harikası Hallstatt’a gidiyoruz. Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici Hallstatt gölü kenarında kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek yapılacak yürüyüş sonrasında verilecek serbest zamanda sizi UNESCO dünya mirası listesinde yerini almış Hallstad’ın muhteşem güzelliği, sakinliği ve huzuruyla baş başa bırakıyoruz. Hallstatt gezimiz sonrası Göller Bölgesi'nde yapılacak turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarında köylerinde  gezeceğiz. Wolfgangsee gölü turumuz sonrası Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Turumuz sonrası Münih’e hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN: MÜNİH - ROTHENBURG - NURNBERG
Sabah kahvaltı sonrası Münih panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda KarlsPlatz Meydanı, Marienplatz Meydanı, Bürgersaal Kilisesi,Tarihi Labyrinth Belediye Binası, St. Peter Gotik Kilisesi, Fischbrunnen Çeşmesi, Juliet Capulet Heykeli, Isar Nehri, Maximilianeum Meydanı ve Bavyera Parlemento Binası gezilecek yerler arasında. Turumuz sonrası Dachau Nazi Kampı'na hareket. Dachau Nazi Toplama Kampı Turu. 1933 yılında dünyada kurulan ilk toplama kampı olan Dachau, Nazilerin merkez olarak adlandırdığı yaklaşık 188 bin kişi esir düşmüş ve 45 bin kişinin vefat ettiği kamptır. Savaş sonrası müzeye çevrilen bu kampa yapacak olduğumuz ziyaret sonrası Romantik Yol Almanya’nın başkenti, en gözde şehri Rottenburg Ob Der Tauber’e hareket ediyoruz. Unesco Dünya kültür mirası listesindeki, Arnavut kaldırımlı sokaklar, bakımlı eski evlerle, romantik yolun gözbebeği, 15 milyon turistin ziyaret ettiği Rothenburg turumuzda şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastanelerle süslü Schmiedgasse Caddesi görüldükten sonra Nurnberg’e hareket ediyoruz. Nurnberg turumuzda Avrupa’nın ele geçirilmesi en zor Orta Çağ askeri yapılarından birisi olan Kaiserburg Kalesi, kente hâkim olan Gotik mimarinin en güzel örneklerinin başında sayılan 477’de tamamlanan Saint Lorenz Kilisesi, Orta Çağ sanat koleksiyonunu bünyesinde barındıran Nürnberg Kilisesi, Nürnberg’in ana meydanı olarak anılan Güzel Çeşme’ye ve Nürnberg Kilisesi’ne ev sahipliği yapan Hauptmarkt ve eski şehir görülerek gezimizi tamamlıyoruz. Otelimize Hareket. Geceleme otelimizde.

6.GÜN: NURNBERG – BAMBERG – KARLOVY VARY - PRAG
Sabah kahvaltı sonrası kısa bir yolculukla rengarenk evleri, çiçekli balkonları ile Bamberg’deyiz. Regnitz Nehri’ne kazıklar üzerine 1467 yılında inşa edilen Altes Rathaus, 13. yüzyılda romanesk mimari üslubuyla yapılmış Bamberger, Domplazt diğer adıyla Katedral Meydanı ve son olarak şehrin günümüzdeki ana meydanı Maximiliansplatz gezildikten sonra Turumuza Karlovy Vary ile devam ediyoruz. Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölge aynı zamanda 2021 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Bölgeye varış sonrası verilecek serbest zamanda şehirde yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. Turumuzun sonunda Prag'a varış. Otelimize Hareket. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: PRAG
Sabah kahvaltı sonrası Prag şehir turu. Görülecek yerler: Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı. Sonrasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü ardından  eski şehir meydanında serbest zaman veriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yemekli Ortaçağ Gecesine katılabilirler. Ortaçağ Tavernası Dětenice'de Benzersiz Ortaçağ Programı;Tavernaya bir adım attığınızda 21. yüzyıldan Orta Çağ'a geri döneceksiniz! Kalabalık şov kadrosunun haykırışları ve orta çağ şarkılarının tonları, kendinizi geçmiş yıllardaki gibi hissetmenize neden olacak.. İnsanı dansa sürükleyen müzikle; kendinizi Orta Çağ'da bulacaksınız; etrafınız sihirbazlar, fakirler, dansçılar ve canlı performans ortaçağ müziğiyle çevrili olacak. Program sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8. GÜN: PRAG – İSTANBUL -KONYA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Alışveriş ve yemek için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Prag Vaclev Havalimanı'na transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra yerel saat 19:20’de Türk Hava Yolları TK1770 nolu tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbula varış sonrası 01:30 ‘da Türk Hava Yolları TK2042 nolu tarifeli seferi ile Konya’ya hareket. 02:50 Konya’ya ulaşıyoruz ve başka bir FARMATUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ       29 Eylül 2024    KONYA - İSTANBUL                       Biniş Saati: 03.35   İniş Saati: 05.05
                 29 Eylül 2024    İSTANBUL – BUDAPEŞTE              Biniş Saati: 07.05   İniş Saati: 08.05

DÖNÜŞ    06 Ekim 2024    PRAG - İSTANBUL                         Biniş Saati: 19.20   İniş Saati: 23.05
                 07 Ekim 2024    
İSTANBUL – KONYA       
              Biniş Saati: 01.30   İniş Saati: 02.50

gorod-vengriya-esztergom.jpg

Estergon Kalesi

karlovy_vary_czech_51a.jpg

Karlovy Vary

BRATİSLAC.jpg

Bratislava

5.+Bamberg_town_hall_from_opposite_bridge.jpg

Bamberg

HALLST.jpg

Hallstatt

SALZBURGZ.jpg

Salzburg

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1500 € Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

300 €  Nakit Ödeme

0 - 1,99 Yaş Çocuk Ücreti

250 € (İki Yetişkin Yanında)

2 - 11,99 Yaş Çocuk Ücreti

1400 € (İki Yetişkin Yanında)

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile Konya - İstanbul ve İstanbul - Konya Gidiş - Dönüş Ekonomik Sınıf Uçak Bileti

 • THY ile İstanbul - Budapeşte ve Prag İstanbul arası Gidiş - Dönüş Ekonomik Sınıf Uçak Bileti

 • Havalimanı vergileri

 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferleri

 • 3* ve 4* Otellerde 7 Gece – 8 Gün Konaklama

 • Otellerde alınacak 7 sabah kahvaltısı

 • Estergon Kalesi & Vysezgrad & Sztendre Turu (Öğle Yemekli) (65€)

 • Bratislava Turu (40€)

 • Göller Bölgesi & Hallstatt Salzburg Turu (95€)

 • Dachau Toplama Kampı Turu (45€)

 • Rothenburg Turu (55€)

 • Bamberg Turu (45€)

 • Karlovy Vary Kültür Turu (Öğle Yemekli) (55€)

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • 24 Yıllık Farmatur Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti (200 Euro)

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 • Kişisel harcamalar

 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 • Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

Ekstra Turlar

 • Macar Çigan gecesi turu (60€)

 • Tuna Nehri Tekne Turu (30€)

 • Klasik Müzik Konseri (60€)

 • Orta Çağ Gecesi turu (75€)

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

ljansd

7.24.png
bottom of page