top of page
FETHİYE TURU
FETHİYE

FETHİYE TURU

Saklıkent - Dalyan – Fethiye Tekne Turu

İztuzu Plajı - Ölüdeniz  

17 - 21 Temmuz 2024

4 Gece – 4 Gün

Hareket:

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Fethiye'ye hareket ediyoruz. Beyşehir ve Isparta güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN:

Sabah saatlerinde büyüleyici doğa içerisinde gözlerimizi açıp, çam kokusunu içimize çekerek Akdağlar’ın eteklerinde bulunan, yörüklerin yazlık olarak kullandıkları yeşillikler içerisindeki Yakapark’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından doğa harikası bir turizm merkezi olan Saklıkent Kanyonu’na geçiyoruz. Yaklaşık 18 km uzunluğundaki bu kanyonda bizi ilk olarak Eşen Çayı karşılıyor. Halk arasında Sarı Çay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen Saklıkent kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Saklıkent’te geçireceğimiz güzel zamanın ardından otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Fethiye’nin eşsiz koylarını keşfetmek için tekne turumuzun hareket noktası olan marinaya gidiyoruz. Tekne turumuz ile Şövalye Adası, Akvaryum Koyu, Kızıl Ada, Düz Ada, Yassıcalar Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Kleopatra Hamamı ve Samanlık Koyu gibi birkaç farklı koy görüyor, yüzme molalarıyla unutulmaz bir mavi yolculuk yapıyoruz. Akşam saatlerinde tatlı bir yorgunlukla otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Dalyan'a hareket ediyoruz. Köyceğiz Gölü'nü Akdeniz'e bağlayan, göçmen kuşların önemli uğrak yerlerinden olan Dalyan Deltası; adını bölgedeki balık yakalama sahasından almaktadır. Türkiye'nin önemli sazlık bölgelerinden biri olup bütün delta özel çevre koruma sahasındadır. Tektonik hareketler sonucu oluştuğu bilinen Dalyan kanalı, 180 çeşide yakın kuş türünü barındırmaktadır. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS’un hüzün dolu hikâyesini rehberimizden dinleyerek kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Ardından Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajı'na gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze dönüyoruz. Denizin kokusu üzerimize sinmiş olarak Dalyan’dan ayrılıyor, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​4.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dünyanın en güzel plajlarından olan Ölüdeniz Plajı'na hareket ediyoruz. Ölüdeniz’de deniz keyfi için serbest zaman veriyoruz. Keyifli günümüzün sonunda; Tefenni, Burdur güzergâhı ile Konya’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Normal hava ve yol koşullarında gece saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka FARMA TUR organizasyonunda görüşmek ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

10250 ₺  Kredi Kartına 6 Taksit

9500 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

3075 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

2850 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

3325 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

6650 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Fethiye Öğle Yemekli Tekne Turu

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 24 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • 3 Öğle Yemeği

 • Dalyan Tekne Turu

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Teknede Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page