GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

Mardin - Şanlıurfa - Gaziantep - Diyarbakır

11 - 15 Mart 2020

4 Gece – 4 Gün

HAREKET:

Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Ereğli, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa ve Viranşehir güzergahını takip ederek; Farma Tur ikramlarıyla Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN:

Tesisimizde alınan kahvaltımızın ardından Tarihi İpek Yolu üzerindeki, farklı dini inanışları ve tarihi eserleri barındıran Mardin’e ulaşıyoruz.Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem kadim şehri rehberimizden dinliyoruz. Manzaranın da keyfini çıkardıktan sonra Tarihi Şehir Meydanı’nda aracımızdan inip yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. M.Ö 4000’lerden başlayarak, onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de farklı kültürlerinin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi yaya olarak keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları görüp PTT Binası ve Ulu Camii gezilerini yapıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Deyruzzaferan Manastırı'nı geziyoruz. Gezimiz sonrasında Kasımiye Medresesi’ne geçiyoruz. Bu güzel medresemizi rehberimizin anlatımı ile geziyoruz ve keyifli günün sonrasında Midyat’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

2.GÜN:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Büyüleyici taş işçiliğiyle dikkat çeken üç katlı konağı gezip, konağın terasından bütün Midyat manzarasının tadını çıkarıyoruz. Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkanda serbest zaman verip, Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’te, Ilısu Barajı’nın suları atında kalmaktan kurtarılan yapıların sergilendiği Yeni Kültürel Park Alanı’na varıyoruz. Gezimi sonrası Diyarbakır merkeze ulaşarak öğle yemeği molamızı veriyoruz.Yemek sonrası Ulu Camii, Eski Diyarbakır Evleri ve Cahit Sıtkı Tarancı Müze evini ziyaret ediyoruz. Diyarbakır'ı tümü ile çevreleyen surlarda fotoğraf molası sonrası Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihin sıfır noktası diye kabul edilen, çağlar boyu medeniyetlerin ibadet merkezi olmuş, ünü dünyaya ulaşmış Göbeklitepe ören yerini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımları ile tarihe tanıklık ediyoruz. Serbest zaman sonrası  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. Konaklama otelimizde. 

 

3.GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  Hz. Eyyüp sabır makamını gördükten sonra Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye CamiiHz. İbrahim MakamınıAyn-ı Zeliha Gölü’nü (Anzılha Gölü) ve Halil ür-Rahman CamiiBalıklı Göl’ü görüyor ve Hüseyniye Çarşısı (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı, (Bedesten) ve Kapalıçarşı içinde serbest zaman veriyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek yer olan Harran’a ulaşıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evleri'nde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Serbest zaman  sonrası Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak üretim çiftliğini gördükten sonra Gaziantep'e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Arkeoloji Müzesi'nde yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği müzeyi gezdikten sonra Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Zengin Gaziantep mutfağında öğle yemeğimizi aldıktan sonra dönüş yoluna geçiyor, Adana ve Ereğli üzerinden Konya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Farma Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

980 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

900 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

390 TL Kredi Kartına 6 Taksit

360 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

320 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

640 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

 • Sıra Gecesi

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png