GÜZEL İZMİR TURU

Foça - Seferihisar - Sığacık - Ildır Köyü
Germiyan Köyü - Alaçatı - Çeşme

05 - 08 Mart 2020

3 Gece – 3 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek; Manisa'ya ulaşıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN: 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Manisa turumuza başlıyoruz. Manisa’da göreceğimiz yerler arasında planı Mimar Sinan’a ait olan ve III. Murat tarafından yaptırılan Muradiye Cami, Kanuni Sultan Süleyman’ın annesinin yaptırmış olduğu Hafza Sultan Cami (MESİR CAMİ)  ve Şifahane bulunuyor. Dileyen misafirlerimiz buradan Mesir ürünlerinden satın alabilirler. Serbest zaman sonrası Antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya ulaşıyoruz. Gezimiz  Pers Mezar Anıtı (Taş Ev-Taş Kule) ile başlıyor. Ardından Foça Kalesi veya Beş Kapılar Kalesi ile gezimize devam ediyoruz. Kale içinde bulunan Fatih Camii ve Kayalar Camii’ni gördükten sonra öğle yemeği molamızı veriyoruz. Sonrasında nefis bir yol manzarası eşliğinde Yeni Foça'ya gidiyor ve kısa bir çevre gezisi yapıyoruz. Yeni Foça gezimiz sonrasında İzmir’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor ve  Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra Organik pazarda serbest zaman veriyoruz. Güzel zamanın ardından Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü'ne Ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Ildır Köyü'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem balık ve mezelerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın Meşhur Sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında

Çeşme'ye ulaşıyoruz. Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyoruz ve marinada kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Konak Meydanı'na geçiyoruz. Kordon Gezisi sonrası Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'ni gezip Kemeraltı Çarşısı'na geçiyoruz. Sonrasında Atatürk Müzesi'ni geziyor ve Kordonda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Balçova'ya ulaşıyoruz. Teleferik ile Seyir terasına çıkıyoruz.Fotoğraf molası sonrasında Göztepe Sahili'ni panoramik olarak görüyor ve Dario Moreno Sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra dönüş yolculuğu başlıyor.Turgutlu,Salihli, Uşak ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

760 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

700 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

300 TL Kredi Kartına 6 Taksit

280 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

250 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

500 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png