HER BİRİ İNCİ TURU
HER BİRİ İNCİ.png
HER BİRİ İNCİ TARİHLERİ
02-06 Haziran
14-18 Temmuz

HER BİRİ İNCİ TURU 

Amasra – Akçakoca – Maşukiye – Ağva – Şile
İznik – Mudanya – Bursa – Eskişehir

14 - 18 Temmuz 2021

4 Gece – 4 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya’dan alarak konforlu otobüsümüzle Kulu, Ankara, Gerede ve Bartın güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN: 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman "Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola"?  diye sorduğu Bakacak Tepesi'nde Amasra ve çevresini izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. BedestenKale içi, Bizanslılar döneminde kilise, Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Fatih Camii ve liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartları uygun olduğu takdirde dileyen misafirlerimiz ile  tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında ise öğle yemeği molası veriyoruz.Yemekten sonra Amasra’dan ayrılıp, Zonguldak’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından huzur kenti Akçakoca’ya hareket ediyoruz. İlginç mimarisiyle dikkat çeken Akçakoca Merkez Camii’ni geziyoruz. Akçakoca dan ayrılıyor, Sapanca’ya ulaşıp serbest zaman veriyoruz. Ardından yeşilin kalbi Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Tabiat harikası ve doğanın kalbinde çaylarımızı yudumluyor, güzel bir manzara eşliğinde Ağva’ya doğru yola çıkıyoruz. Yeşilin ve doğanın güzellikleriyle bezenmiş Ağva da dileyen misafirlerimiz ile güzel ve keyifli bir tekne turu yapıyoruz. Yeşil Çay deresinin güzelliği sizleri büyüleyecek. Keyifli dakikaların ardından Şile’ye ulaşıyoruz. Deniz Fenerini ve kaleyi görüyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İznik’e doğru hareket ediyoruz. Her avuç toprağı binlerce yıldır farklı kültür kalıntıları ile sentezlenen yüzyıllar boyu tarih sayfalarının başköşelerinde yer almış, tarihte üç kez başkent olarak kullanılan İznik'i geziyoruz. Kenti tümüyle çevreleyen surları, Ayasofya  Camii, Minaresi İznik Çinileri ile süslü Yeşil Camii ve Lefke Kapısı'nı gördükten sonra Marmara denizi kıyısında bulunan M.Ö 7. yy.da Kolofonlu göçmenler tarafından Apamcia-Myrleia adı ile kurulan Mudanya'ya varıyoruz. Panoramik olarak Türk – Yunan Ateşkes Anlaşmasının imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mütareke Binasını görüyoruz. Uzun yıllar Rum kökenli vatandaşların yaşamış olduğu Tirilye'ye ulaşıyoruz. Yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında panoramik olarak Trilye Evleri, Kemerli Kilise, Dündar Evi Kilisesi, Asırlık çınar ağaçları, Taş Mektep ve Kiliseler göreceğimiz yerler arasındadır. Özellikle yapılar arasında sonradan camiye çevrilmiş olan eski adıyla Aya Todori Kilisesi, şu anda ibadete açık olan ismiyle Fatih Camii'ni göreceğiz. Güzel anlar sonrasında Bursa’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından I. Beyazıt tarafından yaptırılmış Bursa'nın tarihi sembollerinden ve çok ayaklı camii şemasının en klasik örneği olan Ulu Camii' yi geziyoruz. Ardından 15 yy. sonlarında II Beyazıt tarafından mimar Adbül Ula Bin Pulat Şah'a İstanbul'daki eserlerine vakıf olarak yaptırılmış ve günümüzde İpek ürünlerinin sergilendiği Kozahan' da serbest zaman veriyoruz. Eskişehir’e hareket ediyoruz. İlk olarak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ve Türkiye' de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni geziyoruz. Lületaşı Müzesi' nin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü 

Odunpazarı bölgesi ve Atlıhan'ı gezdikten sonra Porsuk Çayı'nda keyifli tekne gezisi yapıyoruz. Unutulmaz bir gezinin ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Çay, Akşehir ve Ilgın güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1200 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1100 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

450 TL Kredi Kartına 6 Taksit

450 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

375 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

750 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png