İSTANBUL EDİRNE TURU
İSTANBUL EDİRNE.jpg

İSTANBUL EDİRNE 

Selimiye Camii - Topkapı Sarayı - Boğaz Turu
Büyükada - Heybeliada - Dolmabahçe Sarayı

17 - 21 Kasım 2021

4 Gece – 4 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Kütahya, Pamukova, İzmit ve İstanbul güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Edirne’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN: 

Tesisimizde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye ulaşıyoruz. Sırası ile 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan doğa ve tarih yoluyla bağlanan

Karaağaç GezisiTarihi Meriç KöprüsüLozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni panoramik olarak görüyor  Edirne ciğerinin tadına bakıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında 16.y.y.da su sesi,müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından,kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii 

ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. Dolmabahçe Sarayı’na ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Ata'mızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Saray gezimiz sonrası İstanbul’un İslam orduları tarafından kuşatıldığında en ön saflarda yaralanıp şehit düşen Eyüp Sultan Hazretlerinin Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Pierre Loti tepesine çıkıyoruz. Haliç manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molamız sonrası tekne ile İstanbul Boğazının eşsiz güzelliğine şahitlik ediyoruz. Boğaz turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


3.GÜN: 

Otelimizde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında  tarihi meydan olarak adlandırılan Sultanahmet Meydanı'na hareket ediyoruz. Burada yer alan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Eşsiz fresklerin büyülediği, kilise ve camii özellikleriyle bu muhteşem eseri rehberimizin anlatımları ile dinliyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Osmanlı Payitahtının merkezi olan ve içinde 450 sene boyunca dünyayı yönettiğimiz Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Sırası ile Divanı Hümayun, Saray Mutfağı, Bab-ı Saadet, Saray Koleksiyonları, Arz Odası, Köşkler ve Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra Hipodrom Meydanı ve Sultanahmet Camii’ni geziyor günümüzü sonlandırıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde. 


4.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Bostancı’dan kalkan vapura binerek Büyükada’ya geçiyoruz. Çiçeklerle kaplanmış sokakları, tarih kokan duvarları, mis gibi deniz havası, köşkleri, sarayları, faytonları, bisikletleri ile ülkemizde görülmesi gereken cennet adalardandır. Arzu eden misafirler bisiklet kiralayarak adayı turlayabilir yada yürüyüşün tadını çıkararak adayı keşfedebilirsiniz. Rum yetimhanesi, Hristos Manastırı, Aya Yorgi Kilisesi (Özellikle Kilisenin bulunduğu Tepe), Kent Müzesi gezilebilecek yerler arasındadır. Vapur saatine kadar serbest zaman veriyoruz, daha sonra Heybeliada’ya geçiyoruz. Serbest zaman sonrasında Bostancı’da bizi bekleyen aracımıza binip dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İzmit, Pamukova, Bozüyük, Kütahya, Afyon ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1300 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

500 TL Kredi Kartına 6 Taksit

450 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

485 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

870 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Boğazda Tekne Turu

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • Size Özel Araçlar ile Gidiş-Dönüş Ulaşım

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği ZorunluSeyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri

 • Otopark, Otoban, Köprü,Feribot ve Milli Park vb. Ücretleri

 • 22 Yıllık FARMATUR Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png