İSTİKLAL YOLU
amasya.jpg

İSTİKLAL YOLU

Erzurum – Sivas – Tokat – Samsun – Amasya

10 - 14 Kasım 2021

4 Gece – 4 Gün

 

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 21.00’de Anıt Devlet Tiyatrosu önünden hareket sonrasında Kayseri ve Sivas güzergâhını takip ederek Erzincan’a hareket ediyoruz. Keyifli bir gece yolculuğu yapıyoruz.
 

 

1.GÜN: 

Zevkli bir yolculuk sonrası, uygun noktada alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzincan’a varıyoruz. 

Girlevik Çağlayanı gezimizi tamamlıyor ve eski adı Erzen-Ül Rum olan ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı İli Erzurum’a hareket ediyoruz. Serbest öğle yemeğinin ardından Erzurum'da Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı Üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve tarihi evleri görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Sivas’a ulaşıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hâlâ bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise bir diğer gezi noktamız olacak. Sonrasında gerçekleştireceğimiz  Bürücüye Medresesi ve Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş savaşı dönemini yaşayacağımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz alışveriş ve serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  

 

3.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Tokat’a doğru hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ardından dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen, dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarasını görmek için tekrar yola çıkıyoruz. Ballıca Mağarası'nın muhteşem görüntüsünün ardından Zile’ye hareket ediyoruz. Jül Cesar‘ın VENI-VIDI-VICI (Geldim – Gördüm – Yendim mektubunu yazdığı Altıağaç (Yamaçaltı), Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro, Tümtümün Çene, Amasya Caddesi gezilerimizi takiben Samsun'a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.   

 

4.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve İlk Adım Anıtı gezilerini tamamlıyor, Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapurunun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Amasya'ya ulaşıyoruz. Osmanlı ve İlhanlı eserlerini göreceğimiz gezimizde sırası ile Darüşşifa (Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi), Ferhat’ın Şirin için deldiği Demir Dağı’nın kıyısında, ortasından akan Yeşilırmak manzarası ile Yalı Boyu Konakları ve Pontuslardan kalma Kral Kaya Mezarlarını görerek ilerliyoruz. Yeşilırmak üzerinden geçerek Hazeranlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında II. Beyazıt Külliyesi ve Minyatür Amasya Müzesi ziyaretini yaparak gezimizi tamamlıyor ve dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1090 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1000 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

400 TL Kredi Kartına 6 Taksit

400 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

350 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

700 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png