YAYLA DOĞU KARADENİZ TURU
YAYLA DOĞU KARADENİZ TURLARI
14-20 Haziran
21-27 Haziran
28 Haziran - 04 Temmuz
05-11 Temmuz
12-18 Temmuz
19-25 Temmuz
26 Temmuz - 01 Ağustos

YAYLA DOĞU KARADENİZ

Sivas - Giresun - Trabzon - Rize

Artvin - Ordu - Samsun - Sinop

15 - 21 Ağustos 2021

6 Gece 6 Gün

 

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımızla 23:59’da Anıt Devlet Tiyatro’su önünden hareket edip konforlu otobüsümüzle Aksaray, Nevşehir ve Kayseri güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Sivas’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN :

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Cumhuriyet Kenti Sivas'a ulaşıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Bürücüye Medresesi, Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz serbest vaktin sonrasında Giresun Kümbet Yaylasına ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : .

Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde yer alan Tirebolu'da Çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştirerek çayın demliğe gelene kadarki sürecine tanıklık ediyoruz. Alışveriş molasından sonra Trabzon merkeze ulaşarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’nü rehberimizin anlatımı ile geziyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Sonrasında  Komnenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini dinleyerek ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak, Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaziye ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Karadeniz kültürünü derinden hissedeceğimiz Kayabaşı yaylasına transfer araçlarımızla çıkıyoruz.Yayla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :

Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Sümela Manastırı'na ulaşıyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’in eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Bizi manastır yakınlarına kadar götürecek minibüslere binip yolumuza devam ediyoruz. Uzun süredir restorasyonu devam eden Sümela Manastırı, kısmen ziyarete açılmış olup, manastırı görebileceğimiz terasa çıkıyor ve rehberimizin manastır hakkındaki bilgilerini dinliyoruz. Manastır gezimizin ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ardından Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayder yaylasının eşsiz güzelliğinde yer alan Gelin Tülü Şelalesi'ne çıkıyoruz. Ayder'de vereceğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadisi'ne hareket ediyoruz.Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Fırtına Deresi üzerinde zipline keyfi yapabilirler. Alınan öğle yemeği sonrasında Borçka’da bizi bekleyen minibüslerimiz ile Karadeniz’in cenneti andıran güzelliklerinden Karagöl’ü keşfe çıkıyoruz. Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşan, 2002 Yılında Bakanlar Kurulu kararı ile tabiat parkı olarak ilan edilen bu eşsiz doğada serbest zaman veriyoruz. Bu güzelliklerden ayrılmak zor olsa da minibüslerimiz ile otobüsümüze dönüyoruz ve Artvin'e hareket ediyoruz.  Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Rize yolu ile Of-Çaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyu ve  muhteşem güzellikler eşliğinde 1090 metrelik rakımda bulunan, yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’e hareket ediyoruz. Bu muhteşem doğada gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyor ve öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeği sonrası Ordu’ya hareket ediyoruz ve güzergâhımız üzerinde yöresel ürün alışverişi molamızı gerçekleştiriyoruz. Ordu'ya ulaştıktan sonra ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor, Ünye’ye hareket ediyoruz. Mavi’nin yeşille dansının bütünleştiği eşsiz manzaraların seyri ile Ünye’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun’a ulaşıyoruz. Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemisi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’’ ni geziyoruz. Atatürk'ü silah arkadaşları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru’nun aslına uygun maketini görüp fotoğraflıyoruz. Ardından Milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtında fotoğraf molası verip Bafra güzergâhını takip ederek ülkemizin en mutlu insanlarının şehri olan Sinop’a ulaşıyoruz. Makedonya Kralı Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Kinik Felsefenin öncüsü Diyojen’in heykelini görerek gezimize başlıyoruz. Türkiye’nin en mutlu şehrinde mutsuz olaylara tanıklık etmiş Tarihi Sinop Cezaevi’ni restorasyonda olması  sebebiyle panoramik olarak görüyoruz. Yemyeşil ormanı, rengârenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren ve dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasında yer alan Hamsilos Fiyordu ile gezimize devam ediyoruz. Hamsilos Tabiat Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Boyabat, Kastamonu, Ilgaz, Çankırı, Kırıkkale, Kulu ve Cihanbeyli güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir başka FARMATUR programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Bu programımızdaki 3 Gece YAYLA Konaklamamız : 

*AYDER YAYLASI

*KAYABAŞI YAYLASI 

*KÜMBET YAYLASI  konaklaması ile gerçekleşecektir.

KARADENİZ'DE YAYLA Demek 1300 MT. Rakım üzerinde bulunan yerleşim yerleri demektir. Bu yükseltinin altındaki konaklama tesisleri yayla konaklaması olarak değerlendirilemez. 

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 2150 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

  1950 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

800 TL Kredi Kartına 6 Taksit

800 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

700 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1350 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 5 Gece Otel Konaklaması

 • 6 Sabah Kahvaltısı

 • 5 Akşam Yemeği

 • Kayabaşı Yayla Transferi

 • Karagöl Transferi

 • Kümbet Yayla Transferi

 • Yöresel Eğlenceler

 • Sümela Manastırı Tranferi

 • Konforlu Ulaşım,Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png