top of page
KIBRIS TURU
kıbrıs-gezi-rehberi.jpg

KIBRIS TURU

Lefkoşa - Girne - Gazi Mağosa - Kapalı Maraş
03 - 05 Mart 2024
3 Gece – 3 Gün

1.GÜN :
Siz değerli misafirlerimizle 00.30'da (Cumartesi'yi Pazar'a Bağlayan Gece) Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak Adana’ya hareket ediyoruz. Uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile PC1852 sefer sayılı uçağı ile 07.30’da Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. (Türkiye Cumhuriyeti geçerli Fotoğraflı Yeni Kimlik Kartınız ile Kıbrıs'a seyahat edebilirsiniz. Pasaport gerekli değildir.) Keyifli bir yolculuk sonrası 07.20’de Lefkoşa’ya ulaşıyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından havaalanında bekleyen aracımız ile Girne'ye ulaşıyoruz. Serbest sabah kahvaltı molası sonrasında Panoramik şehir turu yapıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
2.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından
Lefkoşa ve Gazi Mağosa gezilerimize başlıyoruz. Öncelikle
Boğazköy Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak Yeşil Hat, Ledra Palace Hotel, Denktaş Vakfı, Denktaş Çalışma Ofisi, Lefkoşa Surları, Cumhurbaşkanlığı Binası ve Cumhurbaşkanlığı Konutunu görüyoruz. Keyifli bir yürüyüş yaparak rehberimizin anlatımları ile Girne Kapısı, Dr. Fazıl Küçük Heykeli, Mevlevi Müzesi, Dr. Fazıl Küçük Müzesi, Venedik Sütunu, Kurt Baba Türbesi, Kumarcılar Hanı, Büyükhan, Selimiye Camii, Bedesten ve Lokmacılar Kapısı gezilerinin ardından alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Gazi Magosa’ya hareket ediyoruz. Alınan Öğle yemeğinin ardından panoramik olarak Zafer Anıtı, Liman, Surlar, Canbulat Müzesi'ni görüyor ve Kapalı Maraş'ta serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Lala Mustafa Paşa Camii, Namık Kemal’in Zindanı gezimizin ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından
Girne ve Beş Parmak gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak kaçakçının köşkü olarak ünlenmiş Mavi Köşk'e ulaşıyoruz. Mavi Köşk gezimizin ardından Barış ve Özgürlük Müzesi, Ç1974 Çıkartma Gemisi ve Yavuz Çıkartma Plajı göreceğiz. Sonrasında Karaoğlanoğlu Şehitliği, Açık Hava Müzesi ve Beşparmak Dağları eteklerinde yer alan Bellapais Manastırı görülmesi sonrasında Girne Kalesi'ni geziyoruz. Rehberin belirteceği saatte toparlanıyor ve Ercan havaalanına ulaşıyoruz. Bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından PC1851 Pegasus Havayolları ile 21.50’de Adana’ya hareket ediyor, 23.35’de Adana’ya ulaşıyoruz. Bagaj işlemleri sonrasında havaalanında bekleyen aracımız ile Konya’ya hareket ediyoruz. Keyifli gezinin ardından bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 
ÖNEMLİ NOT:
KKTC'ye seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere fotoğraflı yeni çipli kimlik kartı olması zorunludur. Resmi otoritelerin kararı doğrultusunda, fotoğraf bulunmayan kimlik kartına sahip misafirlerimiz uçusa kabul edilmemektedir.
* Kıbrıs'a giriş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir.
* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile (Yurt dışı çıkış pulu/harcı alarak) geçiş yapılabilir.
* Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.
* Tura çıkacak misafirlerimizin kimliklerinin yeni olması zorunludur. Eski kimlikler kabul edilmemektedir.
* 18 yaş altı ve bakıma muhtaç olan, tek başına seyahat edemeyen misafirlerden özel bir muvafakatname isteniyor.
* Kıbrıs'a seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekiyor. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekiyor.
*Belirtilen maddeler bilgilendirme amaçlı olup, seyahatiniz başlamadan yetkili makamlardan teyit almanızı tavsiye ederiz. UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ:       03 Mart 2024   PC1852      ADANA - LEFKOŞA        Biniş saati 07:30  İniş saati   07:20
DÖNÜŞ:    05 Mart 2024   PC1851      LEFKOŞA - ADANA        Biniş saati 21:50  İniş  saati  23:35

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

15000 TL  Kredi Kartına 3 Taksit

14000 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

4500 TL Kredi Kartına 3 Taksit

4000 TL Nakit Ödeme

0-1,99 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

4000 TL

2-6,99 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

10000 TL

7-11,99 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

12000 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • PEGASUS Hava Yolları İle ADANA – LEFKOŞA / LEFKOŞA – ADANA Ekonomik Sınıfı Uçuş

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • LEFKOŞA, GAZİ MAGOSA, GİRNE ve KAPALI MARAŞ Turları

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 • Alan - Otel - Alan Transferleri

 • KONYA - ADANA Havaalanı - KONYA Transferleri

 • 24 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Girişleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Ekstra Belirtilen Geziler

 • Kişisel Harcamalar

 • 15kg dan Fazla Çıkacak Olan Bagaj Ücreti

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page