KLASİK DOĞU KARADENİZ TURLARI
KLASİK DOĞU KARADENİZ TURLARI
25 Haziran-01 Temmuz
02-08 Temmuz
09-15 Temmuz
16-22 Temmuz
19-25 Temmuz
23-29 Temmuz
30 Temmuz-05 Ağustos
13-19 Ağustos
27 Ağustos-02 Eylül
 

KLASİK DOĞU KARADENİZ

Sinop - Samsun - Ordu - Giresun
Trabzon - Rize - Artvin - Amasya 

Her CUMA Çıkışlı

6 Gece 6 Gün

HAREKET : Siz saygıdeğer konuklarımızla 22:30’da Anıt Devlet Tiyatro’su önünden hareket edip konforlu otobüsümüzle Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çankırı, Ilgaz, Kastamonu ve Boyabat güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Sinop’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN : Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından ülkemizin en mutlu insanlarının şehri olan Sinop’a ulaşıyoruz. Yemyeşil ormanı, rengârenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren ve dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasında yer alan Hamsilos Fiyordu ile gezimize başlıyoruz. Hamsilos Tabiat Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Makedonya Kralı Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Kinik Felsefenin öncüsü Diyojen’in heykelini görerek gezimize başlıyoruz.  Türkiye’nin en mutlu şehrinde mutsuz olaylara tanıklık etmiş Tarihi Sinop Cezaevi’ni restorasyonda olması  sebebiyle panoramik olarak görüyoruz. Sinop gezimiz sonrasında Bafra güzergâhını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. Milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtında fotoğraf molası verip Samsun Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemisi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’’ ni geziyoruz. Atatürk'ü silah arkadaşları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru’nun aslına uygun maketini görüp fotoğraflıyoruz. Ardından Anadolu yapı geleneğinin en güzel örneklerinden biri olan ve ülkemizde ayakta kalabilen en eski ahşap camilerden Çarşamba ilçesindeki Göğceli Camii'ni (Tarihi Ahşap Çivisiz Camii) görüyoruz. İnşa kitabesi bulunmayan camiden alınan ahşap numuneler üzerinde yapılan incelemeler sonucunda 1206 yılında inşa edildiği,önündeki revakın 1335 yılında eklendiği veya onarıldığı bilinmektedir. 2007 yılında kapsamlı bir restorasyon geçiren Tarihi Ahşap Çivisiz Camii'yi gördükten sonra Ünye’ye hareket ediyoruz. Mavi’nin yeşille dansının bütünleştiği eşsiz manzaraların seyri ile Ünye’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini dinleyerek ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak, ürkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’ne rehberimizin anlatımı ile ulaşıyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından içtiğimiz her yudumda keyfine doyamadığımız çay’ın tarihçesini rehberimizin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrika aşamalarını dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz alış verişlerini yapabilir. Of-Çaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyu ve  muhteşem güzellikler eşliğinde 1090 metrelik rakımda bulunan, yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’e hareket ediyoruz. Bu muhteşem doğada gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyor, Çayeli’ne hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:  

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında seyrine doyum olmayan doğası, üzeri inci gibi kemer köprülerle süslü çay bahçelerinin arasından geçerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Çamlıhemşin'den minibüslerle vadiyi keşfe başlıyoruz. Basında çıkan görüntüleriyle gözümüze aşinaolan Otan Köyü'nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü'nü, bölgenin en eski taş köprülerinden olan Çinçiva Köprüsü(Şenyuva Köprüsü)'nü ve kervan yolu güvenliğini de kontrol altında tutmak için kurulmuş Zil Kale'yi görerek, gür bir orman içindeki Rize'nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan yaklaşık 15 metre yükseklikten dere yatağına doğru akan Palovit Şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz bu keyifli yolculuk sonrasında tekrar otobüsümüze ulaşıyor ve öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ardından üzeri inci gibi kemer köprülerle süslü çay bahçelerinin arasından geçerek Çamlıhemşin üzerinde 1350 m. yükseklikteki Kaçkarların iki ayrı vadisi boyunca ilk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan biri olan Büyükdere boyunca ilerleyerek Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrası Ardeşen-Hopa yolu ile  Borçka’ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerimiz ile Karadeniz’in cenneti andıran
güzelliklerinden
Karagöl’ü keşfe çıkıyoruz. Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşan, 2002 Yılında Bakanlar Kurulu kararı ile tabiat parkı olarak ilan edilen bu eşsiz doğada serbest zaman veriyoruz. Bu güzelliklerden ayrılmak zor olsa da minibüslerimiz ile otobüsümüze dönüyor ve Artvin'e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen özel ürünlerin sunumlarının yapıldığı, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi)’nun satış mağazalarından birisinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Karadeniz sahil yolundan seyrimize devam ederek Sümela Manastırı'na ulaşıyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’in eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Bizi manastır yakınlarına kadar götürecek minibüslere binip yolumuza devam ediyoruz. Uzun süredir restorasyonu devam eden Sümela Manastırı, kısmen ziyarete açılmış olup, manastırı görebileceğimiz terasa çıkıyor ve rehberimizin manastır hakkındaki bilgilendirmesini dinliyoruz. Manastır gezimizin ardından doğal yaşam klasiğini yaşamak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Kayabaşı Yaylasına transfer için hareket ediyoruz. Bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda.

5.GÜN: 

Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagaj yerleşimi sonrası güzergâhımız üzerinde yöresel ürün alış verişi molamızı veriyoruz. Ardından ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor Fatsa’ya hareket ediyoruz. Mavi’nin yeşille dansının bütünleştiği eşsiz manzaraların seyri ile Fatsa’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Gezimize Mehmet Paşa Camii ve Kümbeti’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa’yı gezdikten sonra, Yeşilırmak kenarından ilerleyerek yalı boyu evlerini ve panoramik olarak Kral Kaya Mezarlarını görüp, Şehzadeler Konağını ya da Hazeranlar Konağını geziyoruz. Serbest öğle yemeği molamız sonrası Şehzadeler Yolundan yürüyerek 2. Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini görüp gezimizi sonlandırıyor, Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum, Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir başka FARMATUR programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Bu programımızdaki 2 Gece YAYLA Konaklamamız : 

*AYDER YAYLASI

*KAYABAŞI YAYLASI  konaklaması ile gerçekleşecektir.

KARADENİZ'DE YAYLA Demek 1300 MT. Rakım üzerinde bulunan yerleşim yerleri demektir. Bu yükseltinin altındaki konaklama tesisleri yayla konaklaması olarak değerlendirilemez. 

KONAKLAMALARIMIZ
KAYABAŞI YAYLA KENT VB.
AYDER HAŞİMOĞLU OTEL VB.
ÜNYE RAMADA RESORT
YALÇIN RESORT OTEL
GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1900 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1750 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

 700 TL Kredi Kartına 6 Taksit

700 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

600 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1200 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Gece Yayla Konaklaması

 • 6 Sabah Kahvaltısı

 • 5 Akşam Yemeği

 • Kayabaşı Yayla Transferi

 • Zilkale ve Palovit Transferleri

 • Karagöl Transferi

 • Sümela Manastırı Transferi 

 • Yöresel Eğlenceler

 • Konforlu Ulaşım,Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
7.24.png