MİNİ GÜNEYDOĞU TURU

ŞANLIURFA – GAZİANTEP 

12 - 14 Mart 2021

2 Gece – 2 Gün

HAREKET:

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Ereğli, Adana, Osmaniye ve Gaziantep güzergahını takip ederek Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Verilen molalar ile gece yolculuğu yapıyoruz.

1.GÜN: 

Keyifli geçen gece yolculuğumuzun ardından Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Alınan Serpme sabah kahvaltımız sonrasında dileyen misafirlerimiz ile (ekstr) Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde gezintiye çıkıyoruz. Yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Tekne turumuz sonrasında Halfeti’de vereceğimiz kısa molada çaylarınızı yudumlarken eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Molamızın ardından aracımızla bu şirin kasabadan ayrılarak ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında olacak. Mırra ikramı sonrasında ‘Peygamberler Şehri’ Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Mahalli yemeklerden oluşan zengin mutfağı ile tarihi Cevahir Han’da serbest öğle yemeği molası sonrasında Hz Eyyub Sabır Makamını görüyor Balıklı Göle ulaşıyoruz. Sırası ile Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber’in Makamı, İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında konaklama yapacağımız otel’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Gaziantep’e ulaşıyoruz. Günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde aracımızdan inip, 14 Şehitler Anıtını, Dokurcum Meydanında bulunan 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda, hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çektikten sonra tarihi çarşılarda serbest zaman sonrasında Geleneksel Gaziantep Mutfağı yemekleri konusundaki Tüm Türkiye’ye yayılan başarının kontrolü ve Gaziantep mutfağının muhteşem lezzetini Aşina Restaurant da tadacağız. Yemek sonrası son durağımız Geleneksel Antep Baklavasını tüm Türkiye’ye ve dünyaya sunan Ayıntap Baklava da muhteşem lezzeti tadacağımız nokta olacaktır. Alışverişimizin sonrasında Osmaniye, Adana ve Ereğli güzergahını takip ederek Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktaya bırakıyoruz.
 

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 525 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

475 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

200 TL Kredi Kartına 6 Taksit

150 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

175 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

350 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Sıra Gecesi

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png