MARMARA TURU

İstanbul – Edirne – Çanakkale – Bursa

07 - 12 Nisan 2020

5 Gece – 5 Gün

Hareket:

Siz saygıdeğer konuklarımızla 00:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Akşehir, Emirdağ, Eskişehir ve İnegöl güzergahını takip ederek Bursa’ya hareket ediyoruz. Keyifli gece yolculuğu yapıyoruz.

 

1.GÜN:

Keyifli bir yolculuk sonrası, tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan şehirlerden biri olan Bursa'ya ulaşıyoruz. İlk durağımız Ulu Camii  ziyareti ile keşfe başlıyoruz. İçerisinde bulunan en güzel hat sanatı örnekleriyle ünü dünya sınırlarını aşmış olan Ulu Camii gezimizin ardından, şehri kuş bakışı görebileceğimiz ve içerisinde Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey’in ve oğlu Orhan Bey’in türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyoruz. Eşsiz manzaraya karşı çay keyfi sonrası ipekçiliğin geçmişteki ve günümüzdeki merkezi olan Kozahan’ı ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Bursa’nın lezzetine doyum olmayan İskender Kebabı'nın tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz ipek kumaşlardan ve kestane şekerinden hediyelik olarak alabilirler. Serbest zamanımızın ardından Bursa’dan ayrılarak Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

2.GÜN: 

Otelimizde kahvaltı alınması sonrası Feribot ile Eceabat'a geçiyoruz. Sırası ile Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyasını ziyaret ediyoruz. Kilitbahir Kalesini ve Namazgah Tabyasını rehberimizin anlatımıyla dinliyor ve Alçıtepe köyüne doğru yola devam ediyoruz. Alçıtepe köyünde vereceğimiz öğle yemeği molasında Tekirdağ’ın ünlü köftesinin ve Çanakkale’nin meşhur peynir helvasının tadına bakabilirsiniz. Yemek molamızın ardından Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı, Helles Anıtı, Morto Koyu, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

3. GÜN: 

Sabah kahvaltısından sonra şehrin simgesi haline gelen ve Mimar Sinan’ın’’ Ustalık Eserim’’ dediği Selimiye Camiisini ziyaret ediyoruz. Selimiye’nin eşsiz gölgesi altında bulunan Selimiye Arastası’nı geziyoruz. Alışveriş molamızın ardından Osmanlı’nın başkentini keşfe devam ediyoruz ve muhteşem Üç Şerefeli Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından hat sanatının en güzel örneklerini göreceğimiz Eski Camii’yi ziyaret ediyoruz. Tunca Nehri kıyısında bulunan Edirne'nin en önemli yapıtlarından  II.Beyazid Camiisi ve Külliyesi gezimizi gerçekleştiriyor ve Edirne’nin yöresel yemeklerinden Edirne Ciğerini tadabileceğimiz restaurantımızda öğle yemeği molamızı veriyoruz. Lezzet şöleninin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul'a ulaşmamızın ardından Eyüp Sultan Türbesi'ne geçiyoruz. Gezimizin ardından Haliç’i kuşbakışı görebileceğimiz nokta olan Pierre Lotti tepesine çıkıyoruz. Burada çaylarımızı yudumlarken muhteşem İstanbul silüeti sizleri büyüleyecek. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4. GÜN: 

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Tarihi Yarım Adaya geçiyoruz. Öncelikle Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Muhteşem büyüklükteki, yıllarca Osmanlı’nın yönetim merkezi olan bu sarayı geziyoruz. Divan-ı Humayün , Arz Odası , Hazine Dairesi ve Kutsal Emanetler bölümünü rehber eşliğinde geziyoruz. Topkapı sarayı gezimizden sonra yıllara meydan okuyan ve İstanbul’un simgesi haline gelen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında meşhur Sultanahmet köftesinin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ayasofya’yı kıskandıracak ihtişam ve güzellikteki Sultanahmet Camiisini geziyoruz. Gezilerimiz sonrası yüzyıllarca  en kalabalık meydan olan ve Osmanlıların ‘’ At meydanı’’ diye adlandırdığı Hipodrom’u geziyoruz. Sonrasında yıllarca Bizans’ın su deposu olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcını geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Osmanlı’nın son dönemlerine damgasını vuran Dolmabahçe Sarayını geziyoruz. Muayede Salonu, Süfera Odası ve ihtişamlı saray ziyaretimiz sonrasında İstanbul'un tüm güzelliğini görebileceğimiz bir tekne turu yapıyoruz. İstanbul’dan ayrılarak zevkli bir yolculuk sonrası Konya’ya ulaşıyoruz ve başka bir Farma Tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1300 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

520 TL Kredi Kartına 6 Taksit

480 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

420 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

840 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 4 Gece Otel Konaklaması

 • 5 Sabah Kahvaltısı

 • 4 Akşam Yemeği

 • Boğazda Tekne Turu

 • Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png