MAVİ YOLCULUK
FETHİYE.png

MAVİ YOLCULUK

Kemer - Çıralı - Adrasan - Finike - Demre - Kalkan 

Kaş - Fethiye - Burdur - Isparta - Eğirdir

19 - 23 Mayıs 2021

4 Gece – 4 Gün

 

 

 

 

HAREKET : 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23.59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Seydişehir, Akseki ve Antalya güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yaparak Kemer’e hareket ediyoruz.

1.GÜN : 

Sabah saatlerinde Kemer’e ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında liman bölgesinde Yörük parkını görüp sabah yürüyüşü yapıyoruz. Sonrasında Beydağları Sahil Milli Parkına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile muhteşem manzara eşliğinde teleferik ile 2365 m yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz (ekst). Serbest zaman sonrasında aracımıza dönüyor ve rotamızı çam ve sedir ormanları arasında yer alan ve Likya'da bulunan bir Antik Yunan ve Roma şehri Phaselis Antik Kentine çeviriyoruz. Keyifli gezi sonrasında Ulupınar’a ulaşıyor ve serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında üç kilometre kumsalın oluşturduğu sahil şeridinde koruma altındaki deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan Çıralı’ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerle kaynağının metan gazı olduğu bilinen, yüzeyin hemen altında bulunan ve doğada nadir olarak karşılaşılan rutenyum elementinin sebep olduğu gaz kayaların arasından sızarak sönmeyen bin yılı aşkın süredir aralıksız yanan Yanartaşı görüyor; Likya yürüyüş yolu üzerinde olan Adrasan Koyuna ulaşıyoruz. Manzarasına doyamayacağımız bu koyda vereceğimiz serbest zamanın ardından Finike’ye ulaşıyoruz.Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Demre’ye ulaşıyoruz. Tüm dünyada Noel Baba olarak benimsenen Aziz Nikolas’ın mezarını görüyoruz. Ziyaretimiz sonrası Üçağız Köyü’nden Kekova Tekne Turu’na çıkıyoruz. Hava koşullarına göre Batık Şehir, Kekova, Simena (Kaleköy), Eski Cadde, Hamidiye Koyu, Tersane koyu, Kumlu İskele koylarını görüyoruz. Keyifli tekne turu sonrasında Kaş merkezde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yol üzerinde Kaputaş Plajında fotoğraf molası verip, Kalkan’a ulaşıyoruz. Bu şirin Akdeniz beldesinde güzel evlerin mavi deniz ile buluşmasına tanıklık ediyor ve serbest zaman sonrası Fethiye’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN : 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan 18 km. uzunluğundaki Saklıkent Kanyonuna ulaşıyoruz. Keyifli gezinin ardından turumuza Fethiye Körfezi’nin doğu tarafı ile devam ediyoruz. Sarıçam ormanlarının içinden kıvrıla kıvrıla ilerleyen yolları kullanarak Ölüdeniz manzarası eşliğinde Faralya Köyü’ne ulaşıyoruz. Bugünkü ismi Uzunyurt olan ama Antik Likya yolu üzerinde bulunan ve muhteşem Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu manzarası ile popüler dergilere konu olmuş bu köyde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından denizi kucaklamak için Kabak Koyu’na iniyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası tabiat parkı statüsünde bulunan Kıdrak Koyu’na geçiyoruz. İçinde barındırdığı hayvan türleri ve bitki örtüsü sebebiyle koruma altında olan bu bölgeyi gördükten sonra dünyanın en güzel plajlarından olan Ölüdeniz Plajı’nda serbest zaman veriyoruz.  Mola sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN : 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Göller Bölgesindeki irili ufaklı birçok gölü görerek Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. İçeriğindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda da serbest zaman veriyoruz. Sonrasında İnsuyu Mağarasını gezerek Isparta şehir merkezine ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeği sonrası gülü Isparta’ya getiren İsmail Efendi heykelinin önünde rehberimizden Isparta ve gül hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra tarihi Üzüm Hanı, Bedesten ve Mimar Sinan tarafından yapılan Firdevs Bey Camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrasında çarşıda gül ürünleri alışverişimizi yaparak, Türkiye’nin 4. Büyük gölü olan Eğirdir Gölünü panoramik bir noktadan görebileceğimiz Akpınar Köyüne çıkarak fotoğraflarımızı çekiyoruz. Eğirdir merkeze inerek tarihi Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Camini ziyaret ediyoruz ve aracımızla Yeşil ada ve Can adasını gezerek Konya ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz saygı değer misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1200 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1100 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

400 TL Kredi Kartına 6 Taksit

400 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

350 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

700 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Fethiye Tekne Turu

 • Konforlu Ulaşım,Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png