NOSTALJİ İZMİR TURU 

İzmir - Çeşme - Alaçatı - Ildır Köyü
Germiyan Köyü - Seferihisar - Sığacık

20 - 22 Kasım 2020 

2 Gece 2 Gün

 

HAREKET : 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek İzmir’e doğru hareket ediyoruz.

1.GÜN :  

Keyifli yolculuk sonrasında  alınan sabah kahvaltısı ile İzmir gezimize Konak Meydanı ile başlıyoruz. Sırası ile Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'sini gezip Kemeraltı Çarşısına geçiyor, Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Kadifekale den şehri kuşbakışı fotoğraflıyor, Atatürk Müzesini geziyor ve sahilde kısa mola veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler Fayton keyfi yapabilirler. Serbest zamanın ardından Karşıyaka’ya geçiyor Zübeyde Hanımın Mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molası veriyoruz .Öğle yemeği sonrasında vapur ile Üçkuyular dan Bostanlıya geçiyoruz. İnciraltı Sahilini Panoramik gördükten sonra Piri Reis Müze Gemiyi geziyoruz. 1 saatlik gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçovaya ulaşıyor Teleferik ile Seyir Terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Göztepe Sahili panoramik olarak görüyor Dario Moreno Sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası sonrasında otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme’ye hareket ediyoruz. Keyifli yolculuk sonrasında ilk gezi noktamız  50 mt uzunluğunda çeşitli balıkların bulunduğu 16 ton su alan ve bir balığın 15 yıl yaşayabildiği villa duvarının akvaryum ile çevrildiği Akvaryumlu Villa oluyor. HayranlıklafFotoğraf çekimlerimizin ardından Çeşme Marinayı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyoruz marina da kısa serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman sonrasında Alaçatıya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Serbest zaman sonrasında Ildır Köyüne ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyüne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor, Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra organik pazar da serbest zaman veriyoruz. Keyifli günün ardından  Konya ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz saygı değer misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

Turumuza Çıkarken

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

650 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

600 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

200 TL Kredi Kartına 6 Taksit

150 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

225 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

375 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png