NOSTALJİ İZMİR TURU 

İzmir - Çeşme - Alaçatı - Ildır Köyü
Germiyan Köyü - Seferihisar - Sığacık

20 - 23 Kasım 2020 

3 Gece 2 Gün

 

HAREKET : 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 19:00’da Konya Tren Garında buluşuyoruz.Yataklı vagondaki bulunan kompartımanlarımıza yerleşiyor, 19.30’da İzmir için hareket ediyoruz.Yerleşme sonrasında rehberimizden turumuz hakkında gerekli bilgileri alıyor, istirahate çekiliyoruz. Tren yolculuğumuz gece boyunca devam edecektir. Dileyenler trenin restoran kısmından saat 01.00’a kadar faydalanabilirler. Konaklama trenimizde.

1.GÜN :  

Keyifli nostaljik yolculuk sonrasında  07.30’da İzmir Basmane Garına varıyoruz.Tren garında bizi bekleyen aracımıza geçiyor Kordon da alınan sabah kahvaltısı sonrasında İzmir gezimize başlıyoruz.  Kordon , Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii 

gezip Kemeraltı Çarşısına geçiyor Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Kadifekale'den şehri kuşbakışı fotoğraflıyor Atatürk Müzesini geziyor ve sahilde fotoğraf molası veriyoruz. Dileyen misafirler Fayton keyfi yapabilirler. Serbest zamanın ardından Karşıyaka’ya geçiyor Zübeyde Hanım'ın mezarını ziyaret ediyoruz öğle yemeğinde Manisa Kebap tadına bakma fırsatımız oluyor. Öğle yemeği sonrasında Vapur ile Üçkuyular'dan Bostanlı'ya geçiyoruz. İnciraltı Sahilini panoramik gördükten sonra Piri Reis Gemi Müzesi'ni geziyoruz. Gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova'ya ulaşıyor teleferik ile Seyir Terasına çıkıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme'ye hareket ediyoruz. Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz.1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyor, Marina'da kısa serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Damla Sakızlı Kurabiye almayı unutmuyoruz.  Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ildır Köyü' ne hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem balık ve mezelerinin tadına bakıyoruz. Ardından Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü'ne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyoruz. Serbest zaman sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak geziyoruz. Ardından  Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve marinayı gördükten sonra organik pazar da serbest zaman veriyoruz. Keyifli geçen günün ardından İzmir'de Göztepe Sahili'ni panoramik olarak görüyor, Dario Moreno Sokağı'nda bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra akşam yemeğini alıyor Kıbrıs Şehitler caddesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Basmane Tren garına hareket ediyoruz. Yataklı vagondaki bulunan kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. 21:05’de Konya için hareket ediyoruz. Trenimizde dileyenler trenin restoran kısmından Saat 01.00’a kadar faydalanabilirler. Konaklama yataklı trenimizde. 08:30’da Konya’ya varıyoruz. Rüya gibi gezinin ardından siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Turumuza Çıkarken

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

980 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

900 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

825 TL Kredi Kartına 6 Taksit

800 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

850TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

900 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Yataklı Tren Konaklaması

 • Gidiş Geliş Tren Biletleri

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png