ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Portakal Çiçeği Mevsimi…
***Günübirlik***

04 Nisan & 05 Nisan 2020

Baharda Adana bir başka güzel olur. Özellikle Nisan ayında Turunç, Portakal, Mandalina, Greyfurt, Limon ağaçlarının çiçek açtığı dönemlerde tüm sokaklar mis gibi kokar. Portakal çiçeği kokusu sizi  gençleştirir. Portakal çiçeği mevsiminde bu coşkuyu kaçırmamak için sizleri Adana Portakal  Çiçeği Karnavalı  turumuza bekliyoruz.

 

Hareket: 

07:00' de Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Ereğli ve Pozantı güzergahını takip ederek Adana’ya hareket ediyoruz. Araçta alacağımız kahvaltı ile Adana'ya ulaşıyoruz. Adana gezimize ilk olarak panoramik Seyhan Baraj Gölü kıyısıyla başlıyoruz.  Bir sonraki durağımız ise 65 bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu'nun  en büyük camisi olan Sabancı Merkez CamiiTaş KöprüUlu Camii ve KülliyesiBüyük Saat Kulesi, Atatürk Evi, Sinema Müzesi, 

Tarihi Adana Evlerini ve sokaklarını tanıyacağımız Tepebağ Mahallesi gezisi ve fotograf çekimi ardından Adana'nın meşhur kebapçılarında öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Portakal Çiçeği Festivali kortej yürüyüşünü izlemek üzere festival alanına gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında Kortej'de dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına renk katacak. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca bol bol fotoğraf çekip, folklorik değerlerimizi görebileceğiz. Akşam saatlerinde konser, eğlence aktiviteleri, vb etkinliklere katılım sağlıyoruz. Gece saatlerinde belirtilen saatte toplanıp, Ereğli güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

Kişi Başı Tur Ücreti

250 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

225 TL Nakit Ödeme

-

-

-

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

-

-

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

225 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

225 TL 

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 1 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Öğle Yemeği

 • Konforlu Ulaşım 

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Tüm Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png