top of page
RAMAZAN ÖZEL İSTANBUL TURU
Ayasofya.jpg

RAMAZAN ÖZEL İSTANBUL

Hz. Yuşa Türbesi -  Hz. Aziz Mahmut Hüdai Türbesi - Mihrimah Sultan Camii
Büyük Çamlıca Camii - Eyüp Sultan Camii - Hırka-i Şerif Camii - Fatih Camii
Ulu Camii - Yeşil Camii - Emir Sultan Camii

21 - 24 Mart 2024
3 Gece 3 Gün

HAREKET:
Siz Saygıdeğer Konuklarımızı 23:59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden İstanbul'a hareket ediyoruz. Konforlu Aracımızla Akşehir, Afyon, Kütahya, Sakarya ve İzmit güzergahını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.
 
1.GÜN:
Afyon'da alınan özel sahur kahvaltısı sonrası keyifli yolculuğumuzla beraber İstanbul’a ulaşıyoruz. İlk durağımız olarak Pierre Lotti Tepesi’ne çıkıyoruz. Haliç manzarasına karşı fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Mekke, Medine ve Kudüs`ten sonra İslam aleminin en mukaddes mekanlarından Eyüp Sultan Camii’ni, Mekke`ye gelerek islamiyet`i ilk kabul eden ve Hz. Muhammed`in (S.A.V) bayraktarlığını yapan Halit Bin Zeyd (Hz. Eyüp) bulunduğu Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret ediyoruz ve cuma namazımızı kılıyoruz. Sonrasında Fatih’te bulunan Hırka-i Şerif Cami’ne geçiyoruz. İsmini Peygamber Efendimizin Veysel Karani’ye hediye ettiği Hırka-ı Şerif’ten alan camii, mübarek hırkanın İstanbul’a getirildikten sonra Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan Hırka-ı Şerif Camii gezisi sonrası, Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılan Fatih Cami gezimizi yapıyor ve Ayasofya Camii'sine ulaşıyoruz. İkindi namazı sonrasında otele yerleşiyoruz. Kısa istirahat ve otelde alınan iftar yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimizle Büyük Çamlıca Camii'sine teravih namazına gidiyoruz. Huzur dolu gün sonrasında otele dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
2.GÜN:
Otelimizde alınan açık büfe sahur sonrasında istirahat ediyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte gezimize başlıyoruz. ilk durağımız  Yuşa Tepesi ve Hz. Yuşa Türbesi ziyareti oluyor. Sonrasında Hz. Aziz Mahmut Hüdai Türbesi ve Camii ziyaretleri sonrasında öğle namazı molasını veriyoruz. Kısa mola sonrasında Adile Sultan Kasrı içerisinde bulunan Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezip serbest zaman sonrasında Mihrimah Sultan Camii ne ulaşıyoruz. İkindi namazı sonrasında Üsküdar İskelesi’nde teknemize binip yaklaşık 3 Saat sürecek olan gezimize çıkıyoruz. Teknede alınan iftar yemeği sonrasında Üsküdar İskelesi'ne ulaşıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda arzu edenler teravih namazına giderken arzu eden misafirlerimizde Üsküdar Sahili'nde güzel zamanlar geçiriyorlar. Güzel geçen günün sonrasında otele dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3.GÜN:
Otelimizde alınan açık büfe sahur sonrasında istirahat ediyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte Bursa’ya hareket ediyoruz. Muradiye (II.Murat) Camii, Şehzade Mustafa Türbesi ve Süleyman Çelebi Anıt Mezarı ziyareti sonrası Üftade Hazretlerinde öğle namazımızı kılıyoruz. Sonrasında Somuncu Baba Camii, Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi ve Yeşil Camii ziyareti sonrası Emir Sultan Camii'nde ikindi namazı kılıyoruz. Sonrasında Kozahan'da serbest zaman veriyoruz. Alınan iftar yemeği sonrasında Ulu Camii'nde teravih namazımızı kılıyor Konya’ya doğru hareket ediyoruz. Farma Tur ile bir başka tur programında görüşmek üzere, vedalaşıyor ve Konya’ya ulaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

9000 ₺  Kredi Kartına 5 Taksit

8250 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

2700 ₺ Kredi Kartına 5 Taksit

2475 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

2890 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

5780 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 1 Özel Sahur Kahvaltısı

 • 2 Otelde Açık Büfe Sahur Kahvaltısı

 • 2 İftar Yemeği

 • Boğazda Tekne Turu ve İftar Yemeği

 • Araç İçi İkramlar

 • Konforlu Ulaşım

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • 24 Yıllık FARMATUR Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

7.24.png
bottom of page