top of page
UMRE
kabe-ve-gokyuzu.jpg

UMRE

MEKKE - MEDİNE
Miraç Kandilinde KABE'deyiz
1 Cuma MEDİNE - 1 Cuma MEKKE
9 Gece - 10 Gün
01 - 10 Şubat 2024
5 Yıldızlı Otellerde Konaklama

Hareket ve 1. Gün:
Konya - İstanbul - Medine (1 Şubat 2024 Perşembe)
Konya Havalimanında buluşma sonrası bagaj işlemlerini yapıp THY ile İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra THY kontuarı önünde buluşuyor ve bilet işlemlerimizi tamamlıyoruz. Ardından Medine'ye doğru hareket ediyoruz. Medine Havalimanı önünde bizi bekleyen klimalı otobüsümüz ile otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir istirahatin ardından hocamız eşliğinde selamlama için Mescid-i Nebevi’ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir. (5* Al Rawda Royal Inn Otel)
 
2. Gün:
Medine (2 Şubat 2024 Cuma)
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Hocamızın belirttiği saatte cuma namazına gitmek için otelimizde buluşuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (5* Al Rawda Royal Inn Otel)
 
3. Gün:
Medine (3 Şubat 2024 Cumartesi)
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Medine ziyaret yerlerine gitmek için saat 07.00'de lobbyde buluşuyoruz. Grubumuz toparlandıktan sonra yarım günlük Medine ziyaretleri turuna gidilecek. Medine çevresinde bulunan Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescid, Hendek Savaşı bölgesi ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu yapılacak. Öğle namazını Mescidi Nebevi'de eda edeceğiz. Öğle namazından sonra serbest ibadet imkanına sahipsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir. (5* Al Rawda Royal Inn Otel)
 
4. Gün:
Medine – Mekke (4 Şubat 2024 Pazar)  
Sabah kahvaltısından sonra odalarımızda İhram hazırlıklarımızı yaptıktan sonra saat 09.00'da lobbyde buluşarak Mekke’ye doğru hareket edeceğiz. Zülhuleyfe Mescidi'nde ihram namazlarımızı kılarak topluca niyet yaptıktan sonra klimalı otobüslerle Mekke’ye hareket edilecek. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan sonra Mekke’deki otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşmemizin ardından bir süre istirahat ettikten sonra hocalarımızın rehberliğinde umre ibadetimizi yerine getireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir. (5* ANJUM Hotel Mekke)
 
5. Gün:
Mekke (5 Şubat 2024 Pazartesi)
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ​(5* ANJUM Hotel Mekke)
 
6. Gün:
Mekke (6 Şubat 2024 Salı)
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mekke ziyaret yerlerine gidiyoruz. Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Akabe, Nur Dağı, Cennet-ül Mualla, Cin Mescid-i, Hz.Muhammed (s.a.v) Doğduğu Ev ziyaretlerini yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (5* ANJUM Hotel Mekke)

7. Gün:
Mekke (Miraç Kandili) 7 Şubat 2024 Çarşamba  
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cirane Bölgesinde Umre yapıyoruz yatsı namazından sonra, Saat 21:00 otel lobisinde buluşulacak ve Cirane bölgesine gidilerek arzu edenler için Umre yapma imkânı olacaktır. Umre yapmak isteyen yolcularımızın ihramlı olarak gelmeleri önemle rica olunur. Akşam yemeği otelimizde. (5* ANJUM Hotel Mekke)

 
8. Gün:
Mekke (8 Şubat 2024 Perşembe)
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ​(5* ANJUM Hotel Mekke)
 
9. Gün:
Mekke (9 Şubat 2024 Cuma)  
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Hocamızın belirttiği saatte cuma namazına gitmek için otelimizde buluşuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
10. Gün:
Mekke - Cidde - İstanbul - Konya (10 Şubat 2024 Cumartesi)  
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından hocamızın belirteceği saatte lobbyde buluşuyoruz. Otelde çıkış işlemlerimizin tamamlanmasının ardından bizleri bekleyen otobüsümüzdeki yerlerimizi alarak 
CİDDE HAVALİMANI 'na doğru hareket ediyoruz. Havalimanına varışımızın ardından bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak THY'nin İstanbul uçağındaki yerlerimizi alıyoruz. İstanbul Havalimanına varışımızın ardından bağlantılı olarak Konya uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve başka bir FARMATUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

medine.webp
Al Rawda Royal Inn Otel Medine 5* 3 Gece
Ravza'ya Olan Mesafe 100 Mt.
ANJUM.jpg
ANJUM Hotel Mekke 5* 6 Gece
Kabe'ye Olan Mesafe 250 Mt.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2100 $ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

700 $  Nakit Ödeme

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile Konya – İstanbul – Medine / Cidde – İstanbul – Konya ekonomi sınıfı uçak bileti

 • 9 gece belirtilen otellerde konaklama

 • 9 kahvaltı ve 9 akşam yemeği

 • Tüm vize işlemleri

 • Medine ve Mekke ziyaretleri için transferler

 • Medine – Mekke transferi

 • Medine Havalimanı – Otel transferi

 • Otel – Cidde Havalimanı transferi

 • Çanta ve kitapçık hediyeleri

 • 5 Lt. Zemzem

 • Rehberlik hizmeti

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel Ekstraları

 • Öğle yemekleri

 • Kişisel Harcamalar

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page