top of page
BÜYÜK AKDENİZ
EGE_AKDENİZ.jpg

BÜYÜK AKDENİZ TURU

Marmaris - Fethiye - Kaş - Demre
Antalya - Anamur - Tarsus
21 - 27 Ekim 2024
6 Gece - 6 Gün

HAREKET :
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23:00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Marmaris’e hareket ediyoruz. Akşehir, Kula ve Denizli güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.


1.GÜN:
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından inci gibi ard arda dizilmiş koyları, gökyüzünü kıskandıracak mavilikteki denizi ve çam ağaçlarıyla mavi suların el ele tutuşarak meltem rüzgarının hafif serinliğini ve keşfedilmemiş güzelliklerini yaşayarak çam ormanları içerisinde ilerleyerek Gökova Körfezi üzerinden flora zengini Akyaka’ya ulaşıyoruz. Fauna ve Florası ile Türkiye’nin en zengin çayı olan Azmakbaşı Çayı’ndan teknemize (EKSTRA) binerek akvaryum misali yapacağımız yolculuğumuza başlıyoruz. Ardından doğal klimalı bir ortamı olan Azmak Çayı kenarında ya da dileyen misafirlerimiz için Gökova Körfezinde yüzme molası için serbest zamanı veriyoruz. Vermiş olduğumuz serbest zaman sonrasında Okaliptüs ağaçları ile sarılı Aşıklar Yolu’nda mola veriyoruz ve keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gezintimizin ardından Marmaris’e ulaşıyoruz. Marinada verilen serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz denizin tadını çıkarabilir; dileyen misafirlerimiz ise dinlenebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.​

2.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından yaklaşık olarak 1 saat sürecek Dalyan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Dalyan’a ulaştığımızda; Antik dönemden kalma, kendine özgü yapısıyla fiyort tipli Dalyan Kanalı’nı takip ederek İztuzu Plajı’nda son bulacak olan EKSTRA tekne turumuza başlıyoruz. Teknemizle yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya kadar ilerleyerek Dalyan-Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarlarının etkileyici görüntüsü eşliğinde rehberimizin vermiş olduğu bilgilerle yolumuza devam ediyoruz. Şanslı günümüzdeysek Caretta Caretta Kaplumbağaları’nı görebiliriz. Sonrasında Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine yumurta bırakmak için gelen Caretta Caretta ve Nil Kaplumbağaları’nın varlığıyla ayrı bir renk kattığı altın renkli kumuyla meşhur 5 km uzunluğundaki İztuzu Plajı’na ulaşıyoruz. Bu uzun ve sarı eşsiz kumsalda yürümek ve muhteşem görüntüsüyle Dalyan Kanalı’nın ağzında yüzmek isteyen misafirlerimiz için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İztuzu Plajın’dan ayrılarak öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza doğru hareket ediyoruz. Ardından teknemizle kanalların arasından Dalyan Şehir Merkezi’ne doğru rotamızı çevirerek Ölüdeniz’e doğru hareket ediyoruz.  Ölüdeniz’in bakir ve eşsiz maviliklerinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Fethiye'nin en önemli çekim merkezlerinden biri olarak kabul edilen ve doğal güzelliği ile görenleri hayrete düşüren Saklıkent Kanyonu olacaktır. Adına yakışır bir şekilde iki dağın arasında yer alan Saklıkent, 18 km. uzunluğunda Avrupa'nın en büyük ikinci kanyonu olarak kabul edilmektedir. İçerilere doğru ilerledikçe daha da etkilenecek ve bu güzel mekâna hayran kalacaksınız. Yerin altından kaynayan buz gibi doğal kaynak suyunu görebilir ve yine buz gibi suda serinleyebilirsiniz. Arzu edenler Saklıkent Nehri’nde mini rafting turu (EKSTRA) yapabilirler. Buradaki programımızın bitiminden sonraki adresimiz Kaputaj Plajı oluyor. Kaputaj Plajında Fotoğraf Molası veriyor ve Kaş'a ulaşıyoruz. Kaş Marina panoramasının ardından Demre’ye geçiyor, NOEL BABA diye bildiğimiz yaşayan çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos ST. NICHOLAS mezarını geziyoruz. Finike ve Kemer’i panoramik görerek sonra Antalya’ya ulaşıyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kurşunlu Şelalesi, Aspendos Tiyatrosu ve Side Antik Kent gezisi sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.​

5.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından hareket ediyor; Manavgat Şelalesi, Alanya Damlataş Mağarası gezilerimizi gerçekleştiriyor ve Yat Limanında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Seyir Terasından Alanya’yı görüyor, Anamur’a ulaşıyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.​

6.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Anamur Mamure Kalesini gezerek, Silifke’ye ulaşıyoruz. Panoramik olarak Silifke Kalesini, Cennet ve Cehennem Mağaralarını görerek serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Tarsus’a ulaşıyoruz. Tarsus Şelalesi, Nusret Mayın Gemisi, Eshab-ı Kehf Mağarası, St. Paul kuyusu gezilerimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyor, akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

12900 ₺  Kredi Kartına 5 Taksit

12000 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

3870 ₺ Kredi Kartına 5 Taksit

3600 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

4200 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

8400 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 5 Gece Otel Konaklaması

 • 6 Sabah Kahvaltısı

 • 5 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 24 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Tekne Turları

 • Yemeklerde ve Teknelerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page