top of page
EGE AKDENİZ TURU
EGE_AKDENİZ.jpg

EGE & AKDENİZ TURU

BODRUM - MARMARİS - FETHİYE

09 - 14 Kasım 2021

5 Gece – 5 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 23.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Akşehir, Denizli, Muğla ve Milas güzergâhını takip ederek Bodrum’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. Keyifli gece yolculuğu yapıyoruz.


1.GÜN:

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bodrum’a ulaşıyoruz. Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir’in de söylediği gibi  “Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler…”   Zeki Müren Sanat Evi, Bodrum Kalesi (Panoramik) görüldükten sonra marina da serbest zaman veriyoruz. Panoramik olarak Bodrum Kalesini gördükten sonra Bodrum Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Gümbet’in simgesi haline gelen 19. yy. ‘da yapılmış Yel Değirmenlerini ve Salmakis koyunu gördükten sonra bölgenin en romantik yeri olan Gümüşlük’ e ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeği molamız sonrasında Tavşan Adası gezimizi tamamlıyor ve otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 


2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından dizilere ev sahipliği yapmış olan Bozüyük Köyü (Güzelköy) ve Ormancı türküsünün hikâyesinin geçtiği Gevenes Köyü (Belen Kahvesi) ‘nü görüyor ve rehberimizden bilgileri aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Ardından evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka Beldesine ulaşıyor ve kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıkların yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için nehirde tekne turu yapıyoruz. Sonrasında Akyaka’dan ayrılıyor ve okaliptüs ağaçlarının süslediği Âşıklar Yolu’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Marmaris’e ulaşıyoruz. Otele Yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Dalyan'a ulaşıyoruz. Dalyan’da dileyen misafirlerimiz ile bineceğimiz kanal teknesiyle, denizi Köyceğiz Gölü’ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek için İztuzu Plajına gidiyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar teknemizle kanalı takip ederek öğle yemeği için Dalyan'a geri dönüyoruz. Öğle yemeği sonrasında aracımıza binerek Fethiye’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Fethiye’nin eşsiz koylarını keşfetmek için tekne turumuzun hareket noktası olan marinaya geçiyoruz. Kızılada, Yassı Ada, Turunç Koyu, Kleopatra Koyu, Tersane Adası göreceğimiz adalar arasındadır. Tekne turu sonrasında sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ'dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz ‘de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam saatlerinde tatlı bir yorgunlukla otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından eski bir Rum yerleşim yeri olan Kayaköy'e gidiyoruz. Mübadele sonrası boşaltılmış olan ve mevcut haliyle tam bir hayalet kasaba görünümündeki Kayaköy’ün hikâyesini rehberimizden dinleyip, fotoğraflarımızı çektikten sonra Fethiye'nin en önemli çekim merkezlerinden biri olarak kabul edilen ve doğal güzelliği ile görenleri hayrete düşüren Saklıkent Kanyonu gezimiz ile büyülenmeye devam ediyoruz. Adına yakışır bir şekilde iki dağın arasında yer alan Saklıkent, 18 km. uzunluğunda Avrupa'nın en büyük ikinci kanyonu olarak kabul edilmektedir. İçerilere doğru ilerledikçe daha da etkilenecek ve hayran kalacaksınız. Yerin altından kaynayan buz gibi doğal kaynak suyunu görebilir ve yine buz gibi suda serinleyebilirsiniz. Saklıkent’te geçireceğimiz keyifli zamanın ardından dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Elmalı, Antalya, Manavgat ve Seydişehir güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1350 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

 1250 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

500 TL Kredi Kartına 6 Taksit

500 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

440 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

880 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 4 Gece Otel Konaklaması

 • 5 Sabah Kahvaltısı

 • 4 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım,Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Fethiye Tekne Turu

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde ve Teknelerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page