top of page
EGENİN ŞİRİN KÖYLERİ
Eza-guTXoAEkCPl.jpg

EGENİN ŞİRİN KÖYLERİ

Birgi – İzmir – Alaçatı - Çeşme – Şirince - Kuşadası

Arapapıştı Kanyonu – Bodrum

11 - 15 Mayıs 2022

 4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23.00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Birgi’ye hareket ediyoruz. Akşehir, Afyon, Uşak ve Salihli güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

 

1.GÜN : 

Sabah saatlerinde Birgi’ye ulaşıyoruz. Özel bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında şirin görüntüsünün yanında, köklü bir tarihe sahip M.Ö. 3000’lerden bu yana medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Aydınoğulları’nın başkenti olmuş, Kurtuluş Savaşı’nda sivil hareketin başladığı yer olan Birgi Köyü gezimize başlıyoruz. 2012 de Dünya Mirası Geçici listesine eklenen Birgi’de ünlü Çakırağa Konağını, Ulucami`yi ve burada yaşayan 16 yy.’ın en önemli din adamlarından İmam Birgivi Dede Türbesini rehberimizin anlatımından dinleyerek geziyoruz. Açık hava müzesi niteliği taşıyan, tarih kokan Birgi sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Türk mimarisinin renkli ve özgün örneklerinden biri olan Sandıkoğlu Konağı, Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden olan Karaoğlu Camii, Birgi Kalesi ve Surları ile gezimizi sonlandırıp alüvyon set gölü olan Gölcük Gölü'ne hareket ediyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında İzmir’e gidiyoruz. İzmir Konakta vereceğimiz serbest zamanın ardından Çeşme’ye hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Pırıl Otel Vb.)

 

2.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Çeşme marinayı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı panoramik olarak görüyor Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Serbest zaman sonrasında Ildır Köyüne geçiyoruz. Köy meydanında serbest zaman verip, kahvelerimizi yudumladıktan sonra Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyüne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motifleriyle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak görüp Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz ve sonrasında Kuşadası’na hareket ediyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Martı Beach Otel Vb.)

 

3.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Şirince'ye hareket ediyoruz. Yunanlı Yazar Dido SOTIROYO 'nun 'Benden selam söyle Anadolu'ya' adlı eserinde bahsettiği ' bu yeryüzünde Cennet diye bir şey varsa, bizim Kırkıca (Şirince) O cennetin bir parçası olsa gerekti' dediği Şirince'yi, otantik Yunan mimarisini içeren tarihi evlerini ve güzelliklerini doyasıya geziyor, Eski bir Rum yerleşkesi olan Doğanbey (Domatia) Rum Köyü’ne ulaşıyoruz. Sırtını dağa yaslamış deniz manzaralı taş evleriyle, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında geziyor ve bol bol fotoğraf çekip, tertemiz havayı soluma imkânı buluyoruz. Daha sonra Bafa Gölü manzarasının en doğal olduğu tesisimizde bir mola veriyoruz. Gölün karşı yakasında bulunan ve etkileyici bir görünüme sahip olan Bafa’nın büyüleyici “Latmos” (Beş Parmak) dağlarını, efsanelere ev sahipliği yapmış su kenarlarını, kadim zeytin ağaçlarını ve mağaralarını buradan en güzel şekilde görüyor ve fotoğraflarla ölümsüzleştiriyoruz. Programın devamında halkımız sakinlerinin doğada yetişen şifalı yeşillikler ve meyvelerden, zeytinlerden mamul, el emeği göz nuru ürünlerini sergilediği ve arzu edenlerin alabilecekleri Kapıkırı Köyünde kısa bir mola veriyoruz ve sonrasında alınan serbest öğle yemeğinin ardından Milas’a zevkli bir yolculuk yapıyoruz. Gümüşkesen Anıtı ve Halıcılar Çarşısı'nda ünlü Milas halılarının görülmesi sonrasında Bodrum'a hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Latanya Otel Vb.)

 

4.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Yel Değirmenlerini görüyor panoramik olarak Turgut Reis’i görüyoruz ve Gümüşlükte serbest zaman veriyoruz. Sonrasında panoramik olarak aracımızla Yalıkavak, Göltürkbükü, Torba ve Güvercinlikten geçerek Çaybükü Mahallesinde ovaya hâkim bir tepede yer alan ve türkülere konu olan Belen Kahvesine varıyoruz. Serbest öğle yemeği molamızın ardından Kemer Barajı'nı besleyen Akçay nehrinin oluşturduğu uzunluğu 6 kilometre yüksekliği 380 metre olan Arapapıştı Kanyonunda serbest zaman veriyor ve sonrasında Konya‘ya dönüş yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz saygı değer misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2200 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2000 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

880 TL Kredi Kartına 6 Taksit

800 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

800 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1600 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page