top of page
GİTMEYEN KALMASIN DOĞU KARADENİZ TURU
çinçiva.jpg
Sümela Manastırı
palov.webp

GİTMEYEN KALMASIN
DOĞU KARADENİZ TURU

Ordu – Giresun - Trabzon - Rize
26 Eylül - 01 Ekim 2023
5 Gece 5 Gün

HAREKET:
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 22:00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Ordu’ya hareket ediyoruz. Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Sungurlu, Havza ve Samsun güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN:
Özel bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının ardından ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor, Karadeniz’in kendine has kültürü ve Şehzadeler şehri olarak bilinen iki ilimizden biri olan Trabzon’a ulaşıyoruz. Evliya Çelebi’nin ‘’Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası.’’ diye tarif ettiği Trabzon’da alacağımız öğle yemeği sonrasında Ayasofya Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Ayasofya ziyaretimiz sonrasında 2000 mt. Yükseklikte yer alan Kayabaşı Yaylası’na çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN:
Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından içtiğimiz her yudumda keyfine doyamadığımız çayın tarihçesini rehberimizin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Çay’ın fabrika aşamalarının anlatımını dinledikten sonra alışverişimizi gerçekleştiriyor, Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak bilinen Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları tanıtımını dinleyerek, alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Of-Çaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyu muhteşem güzellikler izleyerek 1090 metrelik rakımda bulunan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’ün muhteşem doğasında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıp; Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan biri olan Büyükdere boyunca ilerleyerek 1350 m. yükseklikteki Kaçkar Dağları Milli Park alanında yer alan Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ayder Yaylası’nda Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor, bu güzellikleri çekeceğimiz fotoğraflar ile taçlandırıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder yaylasındaki otelimizde.

3.GÜN:
Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Doğal güzellikleri, sakin ve huzurlu atmosferi ile içinde nice güzellikleri saklayan Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Fırtına Vadisi’ni keşfe başlıyoruz. Yolumuz üzerinde panoramik olarak ; 1937 yılında Makrevis köylülerinin öncülüğünde imece ile yapılan, 1998 yılına kadar Atatürk ilkokulu olarak eğitim veren ve günümüzde otel olarak işletilen tarihi Taşmektep yapısını, 1500'lü yıllarda kurulan eski adı Kuşiva olan "Yolkıyı" köyünü, basında çıkan haberleri ile kulaklarımızda aşina olan Ortan Köyü'nü geçerek, Şenyuva (Çinçiva) köyünde duruyoruz. Hemşin yerleşkesi olan konakları ve eski dokusuyla ünlü köyümüzde gezimizi yapıyoruz. Sevdaluk dizisi ve daha birçok dizi çekimlerinin yapıldığı tarihi Çinçiva köprüsü’nü fotoğraflıyor, sonrasında 14.yy Fatih döneminde fethedilen Zilkale'ye hareket ediyoruz. Avup Dağı'nın üzerinde konumlanmış, denizden 750 metre, dere yatağından yaklaşık 100 metre yükseklikte bulunan Kale’yi geziyor ve serbest zaman veriyoruz. Ardından Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Kaçkar Dağları Millî Parkı sınırları içerisinde bulunan, kaynağını Palovit Deresi'nden alan ve 15 mt. yüksekten akan, Rize’de debisi en yüksek şelalelerden birisi olan Palovit Şelalesi’nde fotoğraf molamızı veriyoruz. Molamızın ardından minibüslerimiz ile otobüsümüze ulaşıyor ve büyüleyici güzelliğine şahitlik edeceğimiz Fırtına Vadisine hareket ediyoruz. Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Zipline keyfini de burada gerçekleştirebilecektir. Ardından Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen özel ürünlerin sunumlarının yapıldığı, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi)’nun fabrika satış mağazalarından birisinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında doğal yaşam klasiğini tatmak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Zigana Yaylası’na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda. 

4.GÜN:
Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Altındere Milli Park alanına ulaşıyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılan Sümela Manastırına transfer noktasındaki minibüslerimiz ile çıkıyoruz. Manastır yakınında minibüslerden iniyor, yaklaşık 500 mt. patika yoldan yürüyüş ile uzun süredir restorasyonu devam eden, günümüzde kısmen ziyarete açık olan manastırı görebileceğimiz teras katına çıkıyoruz ve rehberimizin anlatımını dinleyerek, fotoğraflarımızı çektikten sonra gezimizi tamamlıyor, minibüsler ile otobüsümüzün yanına dönerek Giresun’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda alacağımız öğle yemeği sonrası Giresun Kümbet Yaylasına ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

5.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından öğle saatine kadar yayla keyfini yaşayıp, rehberimizin belirteceği saatte Şebinkarahisar, Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Aksaray güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezinin ardından başka bir FARMATUR organizasyonunda görüşmek üzere misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz.
 

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

7250 ₺  Kredi Kartına 5 Taksit

6750 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

2175 ₺  Kredi Kartına 5 Taksit

2025 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

2375 ₺ 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

4750 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

•    4 Gece Yayla Konaklaması
•    5 Sabah Kahvaltısı
•    4 Akşam Yemeği
•    Kayabaşı Yayla Transferi
•    Kümbet Yayla Transferi
•    Zilkale, Palovit Transferleri
•    Sümela Manastırı Transferi 
•    Yöresel Eğlenceler
•    Konforlu Ulaşım
•    Araç İçi Zengin İkramlar
•    1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
•    Profesyonel Rehberlik
•    23 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Öğle Yemekleri
  • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
  • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

  • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

  • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

  • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

  • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

  • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

  • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

konya çıkışlı turlar, doğu karadeniz turu, batum turu, konya çıkışlı batum turu, karadeniz yayla turu, karadeniz turları, doğu karadeniz turları, ağustos ayı tur takvimi, ağustos ayı turları, yayla konaklamalı turlar, karadeniz yaylaları, uzungöl, sümela manastırı, batum, rize, ayder, ayder yaylası, kayabaşı, kayabaşı yaylası, kümbet, kümbet yaylası, konya çıkışlı karadeniz turu, vıp karadeniz turu,

7.24.png
bottom of page