top of page
i.jpg
TOKAT - KEMALİYE - TUNCELİ - ELAZIĞ TURU
EaLX5NsX0AMoekb.jpg
tumblr_n5iv9ekyIr1tb0ixbo4_1280_Snapseed.jpg
ERZINCANKEMALIYEGULCANACAR60_20170524110410806.jpg
0x0-munzur-dagina-mevsimin-ilk-kari-yagdi-1506932471030.jpg

TOKAT - KEMALİYE - TUNCELİ - ELAZIĞ - MALATYA TURU

Ballıca Mağarası - Gök Medrese,
Karanlık Kanyonu – Munzur - Harput Kalesi
3 Gece – 3 Gün


HAREKET: 
Siz Saygıdeğer konuklarımızı 23.59 da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak; Kulu, Kırıkkale, Sungurlu ve Zile güzergâhını takip ederek Tokat’a hareket ediyoruz. Farma Tur ikramları, rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz.
 
1.GÜN: 
Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Anadolu’ da Taş Baskı Yazmacılık denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Tokat’ ta ilk durak noktamız Tokat Kalesi eteklerinde bulunan Tokat Arkeoloji Müzesi oluyor. Anadolu tarihinde yer alan çok önemli eserlerin sergilendiği Arkeoloji müzesinde kronolojik sıralamaya uygun yapılmış düzenlemesiyle modern müzecilik anlayışının esintilerini göreceksiniz. Etnografik eserlerin de sergilendiği müze gezimiz sonrasında Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen Taşhan’a ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Taşhan’da alışveriş yapabilir dileyen misafirlerimiz de avlusundaki oturma alanında çay, kahve içebilirler. Taşhan’da verilen serbest zaman sonrasında Ballıca Mağarasına hareket ediyoruz. Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor. Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor. Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşırken kendinizi, her adımda hayrete düşüren, heyecan verici ve gizemli bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Ballıca Mağarası gezimiz sonrası Sivas’a ulaşıyoruz. Gök Medrese, Ulu Camii, Kongre Binası gezisi sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Sırası ile Recep Yazıcıoğlu’nun yaptığı Kemaliye Taş Yoldan devam ederek Karanlık Kanyon gezisini yapıyor, hava şartlarına göre arzu eden misafirlerle Karanlık kanyonda yaklaşık yarım saat sürecek olan tekne turumuzu gerçekleştirebileceğiz. Sonrasında Kemaliye de özlem, hasret, sıla kelimelerini yazıya dökmüş kadınların gurbete çalışmaya giden sevdikleri için yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yoluna çıkıyoruz. Mani yolunun sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi Mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Erzincan’a ulaşıyoruz. Girlevik Şelalesi ve panoramik şehir turundan sonra Tunceli’ye ulaşıyoruz. Tunceli merkezde; Seyit Rıza Heykeli’ni görüp uygun olması durumunda Cem Evi ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Pülümür yolu üzerinde yeşil ve mavi tonlarının ahengi ile Kara Haydar’ın Yeri, Kutu Deresi (Tunceli plajı), Ağlayan Kayalar ve son olarak Pülümür merkezde Cemal Süreya Anıtı ziyaret edildikten sonra Türkülere destan olan Munzur dağlarının gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri’ne gidiyor ve serin suların kıyısında ferahladıktan sonra Ovacık’ta kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Halbori (Karşılar) Gözeleri sapağında ve Alevi inancının önemli kimliklerinden Ana Fatma Ziyaretgâhı’nda fotoğraf molası verdikten sonra Elazığ’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Harput’a ulaşıyoruz. Harput Kalesi, Ulu Camii, Harput Konakları, Arap Baba Türbesi gibi tarihi yapıları görüp, Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra Malatya’ya ulaşıyoruz. Öncelikle Eski Malatya (Battalgazi), Ulucami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerinin ardından Şire pazarında ve şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi, bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktaya bırakıyoruz.GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

TL  Kredi Kartına 6 Taksit

TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

TL Kredi Kartına 6 Taksit

TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
7.24.png
bottom of page