top of page
ROMANTİK YOL
1650637211_3-sportishka-com-p-karlov-most-praga-krasivo-foto-4.jpg
uçaklı istanbul turu

ROMANTİK YOL (Gruba Özel)

AVUSTURYA & ALMANYA & ÇEKYA
Salzburg – Halstatt – Neusweinstein - Münih
Dachau - Rothenburg – Nürnberg - Bamberg
Wurzburg - Karlovy Vary - Prag

THY ile
09 - 14 Ekim 2024
5 Gece 6 Gün

1.Gün:İSTANBUL – SALZBURG - HALLSTATT 
İstanbul Havalimanında 05:30 buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra TK1381 nolu tarifeli seferi ile saat 08.10'de Salzburg’a hareket, Yerel saat 09:45'de varış.  Salzburg’a varışı takiben Halstatt turumuz başlıyor. Dünyada en çok fotoğraflanan doğa harikası Hallstatt’a gidiyoruz. Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici Hallstatt gölü kenarında kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek yapılacak yürüyüş sonrasında verilecek serbest zamanda sizi UNESCO dünya mirası listesinde yerini almış Hallstad’ın muhteşem güzelliği, sakinliği ve huzuruyla baş başa bırakıyoruz. Hallstatt gezimiz sonrası  Göller Bölgesi'nde yapılacak turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarında köylerinde  gezeceğiz. Wolfgangsee gölü   turumuz sonrası 80 km mesafedeki Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Salzburg şehir turumuzda Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın Şehri rehberimiz eşliğin de yapacağımız keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldırımlı sokakları, Mozartin evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde

2.GÜN: SALZBURG – MÜNİH – NURNBERG
Sabah kahvaltısı sonrası Münih’e hareket. Münih’e varışımız sonrası şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda KarlsPlatz Meydanı, Marienplatz Meydanı, Bürgersaal Kilisesi,Tarihi Labyrinth Belediye Binası, St. Peter Gotik Kilisesi, Fischbrunnen Çeşmesi, Juliet Capulet Heykeli, Isar Nehri, Maximilianeum Meydanı ve Bavyera Parlemento Binası gezilecek yerler arasında. Turumuz sonrası Dachau Nazi kampına hareket. Dachau Nazi Toplama Kampı Turu. 1933 yılında dünyada kurulan ilk toplama kampı olan Dachau, Nazilerin merkez olarak adlandırdığı yaklaşık 188 bin kişi esir düşmüş ve 45 bin kişinin vefat ettiği kamptır. Savaş sonrası müzeye çevrilen bu kampa yapacak olduğumuz ziyaret sonrası Augsburg‘a hareket. Augsburg’da görülecek yerler: Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, soylu evler, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı ve Meryem Ana Kilisesi ve şehrin diğer önemli yerleri. Turumuz sonrası Nurnberg’e hareket. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: NURNBERG – ROTHENBURG - WURZBURG
Sabah kahvaltı sonrası Romantik Yol Almanya’nın başkenti, en gözde şehri Rottenburg Ob Der Tauber’e hareket ediyoruz. Unesco Dünya kültür mirası listesindeki, Arnavut kaldırımlı sokaklar, bakımlı eski evlerle, romantik yolun gözbebeği, 15 milyon turistin ziyaret ettiği Rothenburg turumuzda şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastanelerle süslü Schmiedgasse Caddesi görüldükten sonra Wurzburg’a hareket ediyoruz. Würzburg’a varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kraliyet Sarayı, Marienberg Kalesi, Katedral, Eski Köprü, Marienkapelle Kilisesi, Belediye Binası ve Müzesi, Eski Eserler Müzesi, Üniversite, Hastane ve şehrin önemli yerleri. Nurnberg’e dönüş. Nurnberg şehir turumuzda Avrupa’nın ele geçirilmesi en zor Orta Çağ askeri yapılarından birisi olan Kaiserburg Kalesi, kente hâkim olan Gotik mimarinin en güzel örneklerinin başında sayılan 477’de tamamlanan Saint Lorenz Kilisesi, Orta Çağ sanat koleksiyonunu bünyesinde barındıran Nürnberg Kilisesi, Nürnberg’in ana meydanı olarak anılan Güzel Çeşme’ye ve Nürnberg Kilisesi’ne ev sahipliği yapan Hauptmarkt ve eski şehir görülerek gezimizi tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: NURNBERG – BAMBERG –KARLOVY VARY - PRAG
Sabah kahvaltı sonrası kısa bir yolculukla rengarenk evleri, çiçekli balkonları ile Bamberg’deyiz. Regnitz Nehri’ne kazıklar üzerine 1467 yılında inşa edilen Altes Rathaus, 13. yüzyılda romanesk mimari üslubuyla yapılmış Bamberger, Domplazt diğer adıyla Katedral Meydanı ve son olarak şehrin günümüzdeki ana meydanı Maximiliansplatz gezildikten sonra turumuza Karlovy Vary ile devam ediyoruz. Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölge aynı zamanda 2021 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Bölgeye varışta, çevre gezintisi sonrası verilecek serbest zamanda şehirde yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. Turumuzun sonunda Prag'a ve otelimize transfer.

5.GÜN: PRAG
Sabah kahvaltı sonrası PRAG şehir turu. Görülecek yerler: Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı. Sonrasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü ardından  eski şehir meydanı serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yemekli Ortaçağ Gecesine katılabilirler. Ortaçağ Tavernası Dětenice'de Benzersiz Ortaçağ Programı; Tavernaya bir adım attığınızda 21. yüzyıldan Orta Çağ'a geri döneceksiniz! Tonozlardan ve eski taş duvarlardan yayılan kadim enerjiyi hemen hissedeceksiniz. Kalabalık şov kadrosunun haykırışları ve orta çağ şarkılarının tonları, kendinizi geçmiş yıllardaki gibi hissetmenize neden olacak. Taş bir masanın yanındaki ahşap banka oturun ve günlük endişelerinizi unutun ve Orta Çağ'ın bir parçası olun. Sonra birdenbire bir grup sevimli dansçı ve kılıç ustası size eğlence dolu bir gece yaşatacak. Arta kalan kemikler için yalvaran bir dilenci, insanı dansa sürükleyen müzikle; kendinizi Orta Çağ'da bulacaksınız; etrafınız sihirbazlar, fakirler, dansçılar ve canlı performans ortaçağ müziğiyle çevrili olacak. Geceleme otelimizde.

6.GÜN: PRAG
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Alışveriş ve yemek için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Prag Vaclev Havalimanı'na transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra yerel saat 19:20’de Türk Hava Yolları TK1770 nolu tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbula varış sonrası turumuzun sonu.


UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ       09 Ekim 2024    KONYA - İSTANBUL                       Biniş Saati: 03.35   İniş Saati: 05.05 (Ekstra)
                 09 Ekim2024    İSTANBUL – SALZBURG                 Biniş Saati: 08.10   İniş Saati: 09.45

DÖNÜŞ    14 Ekim 2024    PRAG - İSTANBUL                         Biniş Saati: 19.20   İniş Saati: 23.05
                 15 Ekim 2024    
İSTANBUL – KONYA       
              Biniş Saati: 01.30   İniş Saati: 02.50 (Ekstra)

SALZBURGZ.jpg

Salzburg

karlovy_vary_czech_51a.jpg

Karlovy Vary

HALLST.jpg

Hallstatt

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

950 € Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

300 €  Nakit Ödeme

0 - 1,99 Yaş Çocuk Ücreti

250 € (İki Yetişkin Yanında)

2 - 11,99 Yaş Çocuk Ücreti

900 € (İki Yetişkin Yanında)

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul - Salzburg ve Prag - İstanbul arası Gidiş - Dönüş Ekonomik Sınıf Uçak Bileti

 • Havalimanı vergileri

 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferleri

 • 4* Otellerde 5 Gece – 6 Gün Konaklama

 • Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı

 • Programa yazılı olan tüm turlar (Ortaçağ gecesi extra)

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • 24 Yıllık Farmatur Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti (200 Euro)

 • Konya-İstabul-Konya Bağlantılı Gidiş Dönüş Uçak Bileti (150€)

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Kişisel harcamalar

 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 • Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

ljansd

7.24.png
bottom of page