top of page
09a2823a2e68acda1c719811210abc6d.jpg

SOĞANLI VADİSİ - KAPUZBAŞI ŞELALESİ TURU

Soğanlı Vadisi - Erdemli Vadisi
Ova Çiftliği Köyü - Kapuzbaşı Şelaleleri
1 Gece – 2 Gün

1.GÜN: 
Siz saygıdeğer konuklarımızla 06.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz Soğanlı Vadisi'ne hareket ediyoruz. Yolda alınan sabah kahvaltısı ile keyifli yolculukla beraber Kapadokya'nın bu gizli kalmış bölgesini gezmeye başlıyoruz. Yaklaşık elli civarında mağara ve kilise bulunduğu halde yalnızca bazıları gezilebilmektedir. Bu kiliselerin hepsinde İsa ve havarilerini konu alan, bazıları orijinal olarak günümüze ulaşmış olan freskler yer almaktadır. Bu kiliselerden başlıcaları şunlardır: Karabaş Kilisesi, Azize Barbara Kilisesi (Tahtalı Kilise), Kubbeli Kilise, Saklı Kilise, Yılanlı Kilise. Soğanlı Vadisi gezimizin ardından Eski Hristiyan yerleşim yerleri olan Güzelöz, Başköy ve Kapadokya'nın henüz tanınmamış olan ancak geleceğin turizm merkezi olmaya aday Erdemli Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Erdemli Vadisi boyunca uzanan yerleşim alanında duvar resimleri içeren on bir kilise yer almaktadır. Bu kiliseler; Kilise Camisi, H. Eustathios Kilisesi, H. Nikolaos Kilisesi ve Şapeli, Mikhael Kilisesi, Oniki Havari Kilisesi, Kırk Martir Kilisesi, Tek Nefli Kilise, Saray Manastırı Kilisesi ile Ayı Kilisesi'dir. Duvar resimlerinde İncil, Tevrat konulu sahneler işlenmiş. Ayrıca bitkisel ve geometrik bazı süslemeler ile birlikte aziz, azize, martir, piskopos, melek, havari gibi tek figürler de resimlenmiştir. Yapılar mimari ile birlikte duvar resimlerinin üslup, ikonografik ve kilise içindeki dağılım özelliklerine göre 10 - 13. yüzyıllar arasına tarihlenebilmektedir. Akşamüstü Yeşilhisar Sultan Sazlığı Ovaçiftliği Köyü'ndeki günbatımında, kuşların fotoğraflarını görüntülemek isteyenler, yerel rehberler eşliğinde uygun noktalara gidip fotoğraf çekebilirler. Yaklaşık iki saat sürecek bu etkinlik sonrası otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2.GÜN:
Gün doğumundan hemen önce isteyenler gölde kayıklı gezinti yapabilir(Ekstra).
Otelde alınacak olan sabah kahvaltısı sonrası
Kuş müzesini geziyoruz ve Dikme, Delialiuşağı ve Yeşilköy'den geçip yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca Zamantı Irmağı'nın oluşturduğu görüntüleri seyretme olanağımız olacak. Kapuzbaşı Şelaleleri'ne ulaşınca öğle yemeği molası veriyoruz.  Yemekten sonra Kapuzbaşı Şelaleleri'ni gezmeye başlıyoruz.  Kayalar arasından fışkıran 30 ila 76 metre yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen yedi adet şelale büyüleyici bir güzelliğe sahip. Bu şelaleler yaz kış devamlı akmaktadır. Şelalelerin oluşturduğu dere kenarında su sesi eşliğinde çaylarımızı da içtikten sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Farma Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

TL  Kredi Kartına 6 Taksit

TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

TL Kredi Kartına 6 Taksit

TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 1 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
7.24.png
bottom of page