top of page
TRAKYA
İSTANBUL

TRAKYA

Edirne - Kıyıköy - İğneada

Tekirdağ - Ayasofya Camii - Balat - Boğazda Tekne

21 - 25 Eylül 2022

 4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 21.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önün’den Edirne’ye hareket ediyoruz. Akşehir, Afyon, Kütahya, Pamukova, İzmit ve İstanbul güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN : 

Özel bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ilk kez Trak uygarlığına ev sahipliği yaptığı düşünülen, M.S. 2. yüzyılda Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yeniden yapılandırılarak onun adıyla anılmaya başlanan ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapan, sahip olduğu mimari yapıtlarıyla adeta bir müze şehir olan Edirne gezimize başlıyoruz. 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan doğa ve tarih yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezilerimiz sonrasında kır kahvesinde mola veriyoruz. Ardından Saray içi gezisi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni panoramik olarak görüyor, Edirne ciğerinin tadına bakmak için serbest öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında 16.y.y.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerimizi tamamlıyoruz. Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerimizden sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

2.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Vize yol güzergahından hem doğaya hem tarihe yolculuk yaparak Kıyıköy’e geliyoruz. Karadeniz’e egemen, kayalık bir zemin üzerinde bulunan tabiat harikası Kıyıköy Beldesinin Kuzeyinde Pabuçdere, güneyinde Kazandere, salına salına akmakta ve Karadeniz’e dökülmektedir. Kartaltepe’de Kıyıköy manzarası eşliğinde kahvelerimizi içiyoruz. Mola sonrası antik çağlardan beri yerleşim merkezi olan Kıyıköy’ün doğal güzelliklerini sahile inerek gezmeye devam ediyoruz. Hırçın dalgaların oluşturduğu Anıt kayaları görüyoruz. Arzu edenler dere içerisinde sandal ile gezinti yapabilir. 3.yy da kaya içerisine oyularak yapılmış kolon kabartmaları ve işlemeli sütunları ile görülmeye değer Aya Nikola Manastırını geziyor ve Kıyıköy’den ayrılıyoruz. Doğa içerisinde yapacağımız yolculuk sonrası İğneada’ya varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından  içerisinde altın olduğu söylenen 20 km uzunluğundaki kumsalda geziyoruz. Mert ve Erikli gölleri ve Bulgaristan hudutunu oluşturan Rezve Deresi kıyısına kurulu Beğendik Köyü (Atatürk Orman Köyü) gezileri sonrası Tekirdağ merkeze doğru yola çıkıyoruz. Macar prens Rakoczi’nin sürgün yıllarını geçirdiği evi; Rakoczi Müzesi’ni, Rue Lavande Lavanta Bahçesini ve Namık Kemal Evi'ni geziyoruz. Gezimizin ardından İstanbul’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

3.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayasofya-i Kebir Camisini  geziyoruz. Ardından Balat’taki Bulgar Sveti Stefan Kilisesi (Demir Kilise)'ne geçiyoruz. Kilise ziyaretimiz sonrası son dönemde ismi çok duyulan Balat semtindeki gezimize; Çukur dizisinin de çekildiği sokaklarla devam ederek Fener Rum Patrikhanesi Aya Yorgi Kilisesi’ne ulaşacağız. Dünya Ortodoksluğunun merkezi olan Patrikhanenin dinsel ve siyasal hikâyesi ilginizi eminiz ki çok çekecektir. Patrikhane gezisinden sonra eski Fener sokaklarında yürüyerek tarihi dokuyu inceleyeceğiz. Sırasıyla Kantemiroğlu Sarayı kalıntıları, Sancaktar yokuşu, Fener Rum Lisesi (Kırmızı Okul) ve Mesnevihane’yi gördükten sonra hüzünlü hikâyesi ve ilginç mimarisiyle sizi çok etkileyecek olan Moğolların Azize Mariası Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Yovakimyan Okulu’nu da görerek Sarıyer'e geçeceğiz. Sarıyer'de vereceğimiz serbest öğle yemeği molasında dileyen misafirlerimiz meşhur Sarıyer böreklerinin tadına bakabilirler. Yemek sonrası istikametimiz Atatürk Arboretumu olacak. Arboretumların bir diğer adı da ağaç parklarıdır; aynı zamanda bu botanik bahçeler bilimsel araştırmaların yürütülmesinde de önemli noktalardır. Gezi sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İstanbul Boğazını, Kabataş'tan başlayarak Karadeniz'e kadar görme şansı bulacaksınız. Kabataş'tan denize açıldıktan sonra, şehrin 5 sarayını  ( Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan, Beylerbeyi Sarayları ) aynı noktadan panoramik olarak görebileceğiz. Gezimiz Karadeniz'e doğru devam ederken her iki boğaz köprüsünün de altından geçecek, kendinizi boğazın sarayları, kasırları, yalıları ve korularıyla birlikte görsel bir şölenin ortasında bulacaksınız. Muhteşem manzaranın keyfini çıkararak gezimizi sonlandıracağız. Boğaz Gezimiz esnasında görülebilecek önemli yerler; Bezm-i Alem valide Sultan Camii, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii), Esma Sultan Yalısı, Boğaziçi Köprüsü, Su ada (GS Adası), Rumeli Hisarı, FSM Köprüsü, Rumelihisarı Yalısı, Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı, Sait Halim Paşa Yalısı, Rumeli Kavağı, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Hidiv Kasrı, Bahai Yalısı, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, Anadolu Hisarı, Abud Efendi Yalısı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı olacaktır. Keyifli geçen turumuzun ardından dönüş yolculuğu başlıyor. İzmit, Pamukova, Kütahya, Afyon ve Akşehir güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya Varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

3100 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2850 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1100 TL Kredi Kartına 6 Taksit

1000 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1000 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

2000 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page