top of page
BATI KARADENİZ TURU
safranbolu-evleri-1.jpg

BATI KARADENİZ TURU

Amasra - Safranbolu - Yedigöller
Yörükköyü - Kastamonu - Horma Kanyonu
16 - 19 Kasım 2023
3 Gece – 3 Gün

Hareket:
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kulu, Kırıkkale, Çankırı ve Ilgaz güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.​

1.GÜN:
Özel tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından sırasıyla Şapka Müzesi ile el sanatları ürünlerinin yer aldığı Vedat Tek Kültür Merkezi’nin gezilmesi ve Kadı Nasrullah Camii, Liva Paşa Konağı, Saat Kulesi görülmesi sonrasında Horma Kanyonu'na ulaşıyoruz. Kanyon içindeki ahşap yürüyüş yolundan Ilıca Şelalesi’ne yaklaşık 4 km yürüyeceğiz. Horma Kanyonu’nun bitiş noktasındaki Ilıca Şelalesi’ni de fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için mola vereceğiz. Burada köylülerin yaptığı gözlemeleri tatma şansımız olacak. Doğanın kalbindeki eşsiz gezimiz sonrası Safranbolu’nun iki yazlık mekanından birisi olan Yörükköyü’ne ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeğinin ardından Sipahioğulları’na ait konağı gezip, ilginç hikayelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesini geziyoruz. Tarih kokan bu mekanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Burada rehberimizin vereceği değerli bilgileri dinlerken, vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Safranbolu’nun safranlı lokumunun tadına bakıp, alışverişini yapıyor serbest zaman veriyoruz. Keyifli gün sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya hareket ediyoruz. İlk olarak liman bölgesine geçip Büyük İskender'in gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulduğu şehrin uzantısı olan Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Şapel, Liman gezilerimizi tamamlıyoruz. Ardından hava şartları uygun olduğu takdirde, bir yarımada olan Amasra’yı denizden görmek için dileyen misafirlerimiz ile tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Serbest öğle yemeğini alıyor, Safranbolu’ya dönüyoruz. Tarihi çarşıya iniyor ve sırası ile Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniceler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı ve Yemeniciler çarşısı gezisi sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından transfer araçlarımızın bulunduğu noktaya hareket ediyoruz. Transfer minibüslerimizle olağanüstü doğasıyla meşhur Yedigöller’e ulaşıyoruz. Sırası ile İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl gezilerini yapıyor ve yürüyüş ile Şelale ve Yediler Çeşmesi’ni görüyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Farma Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

5250 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

4900 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1575 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

1470 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1700 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

3400 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Yedigöller Transfer Ücreti

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

konya çıkışlı karadeniz turu, konya çıkışlı batı karadeniz, konya çıkışlı turlar, konya çıkışlı tur takvimi, konya çıkışlı ağustos turları, ağustos ayı turtakvimi, ağustos turları, konyada en iyi tur firmaları, yedigöller turu,
konya çıkışlı bozcaada, konya çıkışlı, çannakale turu, konya çıkışlı ege turu, konya çıkışlı eylül turları, eylül turları, konya çıkışlı marmara turu, konya çıkışlı istanbul turu, konya çıkışlı nursa turu,

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page