top of page
EDİRNE - İSTANBUL TURU
İSTANBUL EDİRNE.jpg

EDİRNE - İSTANBUL

Selimiye Camii - Topkapı Sarayı
 Boğaz Turu - Dolmabahçe Sarayı
25 - 28 Nisan 2024
3 Gece – 3 Gün

HAREKET: 
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 20.30'da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Edirne'ye hareket ediyoruz. Akşehir, Afyon, Kütahya, Pamukova, İzmit ve İstanbul güzergahını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN: 
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında ilk kez Trak uygarlığına ev sahipliği yaptığı düşünülen , M.S. 2. yüzyılda Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yeniden yapılandırılarak onun adıyla anılmaya başlanan ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapan, sahip olduğu mimari yapıtlarıyla adeta bir müze şehir olan Edirne’ye ulaşıyor ve gezimize başlıyoruz. 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan doğa ve tarih yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezilerimiz sonrasında kır kahvesinde mola veriyoruz. Ardından Saray içi gezisi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni panoramik olarak görüyor, Edirne ciğerinin tadına bakmak için serbest öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında 16.y.y.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından verilen, Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerimizi tamamlıyoruz. Kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerimizden sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında tarihi meydan olarak adlandırılan Sultanahmet Meydanı'na hareket ediyoruz. Eşsiz fresklerin büyülediği, kilise ve camii özellikleriyle muhteşem bir eser olan Ayasofya Camii'ni rehberimizin anlatımları ile dinliyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak İstanbul Sarayburnu'nda yer alan, Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak kullanılan ve Osmanlı padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Sırası ile Divanı Hümayun, Saray Mutfağı, Bab-ı Saadet, Saray Koleksiyonları, Arz Odası, Köşkler ve Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra Hipodrom Meydanı ve Sultan I. Ahmet tarafından 17'nci yüzyılda, Mimar Sinan'ın yetiştirdiği öğrencilerden biri olan Sedefkar Mehmet Ağa'ya yaptırılan Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Sonrasında Boğazdaki tekne turumuz ile İstanbul Boğazının eşsiz güzelliğine şahitlik ediyoruz. Boğaz turumuz sonrası günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

3.GÜN: 
Otelimizde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Sarayı’na ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Ata'mızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Saray gezimiz sonrası İstanbul’un İslam orduları tarafından kuşatıldığında en ön saflarda yaralanıp şehit düşen Eyüp Sultan Hazretleri'nin Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Pierre Lotti tepesine çıkıyor ve Haliç manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İzmit, Pamukova, Bozüyük, Kütahya, Afyon ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.


GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

6500 ₺  Kredi Kartına 5 Taksit

6000 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1950 ₺ Kredi Kartına 5 Taksit

1800 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

2100 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

4200 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Araç İçi İkramlar

 • Konforlu Ulaşım

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • 23 Yıllık FARMATUR Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page