top of page

MARMARA TURU

İstanbul – Edirne – Çanakkale – Bursa
Cumalıkızık - Bursa Ulu Cami - Gelibolu Yarımadası - Şehitlikler
Selimiye Cami - Topkapı Sarayı - Dolmabahçe Sarayı - Ayasofya Cami

20 - 25 Ağustos 2024
5 Gece – 5 Gün

Hareket:
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23.59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Bursa'ya hareket ediyoruz. Akşehir, Afyon, Eskişehir ve İnegöl güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz. 
 
1.GÜN:Keyifli bir yolculuk sonrası, özel bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının ardından Cumalıkızık'a ulaşıyoruz. Uludağ’ın eteklerindeki ‘’kızık’’ köylerinden birisi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş Cumalıkızık gezimiz sonrası Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan şehirlerden biri olan Bursa'ya hareket ediyoruz. Bursa’da ilk durağımız Ulu Camii ziyareti ile keşfe başlıyoruz. İçerisinde bulunan en güzel hat sanatı örnekleriyle, ünü dünya sınırlarını aşmış olan Ulu Camii gezimizin ardından, şehri kuş bakışı görebileceğimiz ve içerisinde Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey’in ve oğlu Orhan Bey’in türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyoruz. Eşsiz manzaraya karşı çay keyfi sonrası ipekçiliğin geçmişteki ve günümüzdeki merkezi olan Kozahan’ı ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Bursa’nın lezzetine doyum olmayan İskender Kebabının tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz ipek kumaşlardan ve kestane şekerinden hediyelik olarak alabilirler. Serbest zamanımızın ardından Bursa’dan ayrılarak Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Çanakkale Çanak Otel Vb.) 
 
2.GÜN: Otelimizde kahvaltı alınması sonrası feribot ile Eceabat'a geçiyoruz. Sırası ile Kilitbahir Kalesini ve Namazgâh Tabyasını rehberimizin anlatımıyla dinliyor ve Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyasını ziyaret ediyoruz. Daha sonra savaşta hastane olarak kullanılan Şahindere Şehitliğini ziyaret ediyor ve Hilal-i Ahmer hastanesini ziyaret ederek, savaşı adeta yaşıyoruz. Alçıtepe köyüne doğru yola devam ediyoruz. Alçıtepe köyünde vereceğimiz öğle yemeği molasında Tekirdağ’ın ünlü köftesinin ve Çanakkale’nin meşhur peynir helvasının tadına bakabilirsiniz. Yemek molamızın ardından Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı, Hellas Anıtı, Morto Koyu, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Edirne Midis Otel Vb.) 
 
3. GÜN: Sabah kahvaltısından sonra şehrin simgesi haline gelen ve Mimar Sinan’ın’’ Ustalık Eserim’’ dediği Selimiye Camisini ziyaret ediyoruz. Selimiye’nin eşsiz gölgesi altında bulunan Selimiye Arastasını geziyoruz. Alışveriş molamızın ardından Osmanlı’nın üçüncü başkentini keşfe devam ediyoruz ve muhteşem Üç Şerefeli Cami’yi ziyaret ediyoruz. Ardından hat sanatının en güzel örneklerini göreceğimiz Eski Cami’yi görüyoruz. Tunca Nehri kıyısında bulunan Edirne'nin en önemli yapıtlarından II. Beyazıt Camisi ve Külliyesi gezimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında Edirne’nin yöresel yemeklerinden Edirne Ciğerini tadabileceğimiz restoranımızda öğle yemeği molamızı veriyoruz. Lezzet şöleninin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul'a ulaşmamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (İstanbul Dream Hill Hotel Vb.) 
 
4. GÜN: Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Tarihi Yarım Adaya geçiyoruz. Topkapı Sarayı ile gezimize başlıyoruz. Muhteşem büyüklükteki, yıllarca Osmanlı’nın yönetim merkezi olan bu saray sizleri çok etkileyecek. Divan-ı Hümayun, Arz Odası, Hazine Dairesi ve Kutsal Emanetler bölümünü rehber eşliğinde geziyoruz. Topkapı Sarayı’nı gördükten sonra yıllara meydan okuyan ve İstanbul’un simgesi haline gelen Ayasofya Cami'sine geçiyoruz. Gezimiz sonrasında meşhur Sultanahmet köftesinin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ayasofya’yı kıskandıracak ihtişam ve güzellikteki Sultanahmet Camisini geziyoruz. Ardından, yüzyıllarca en kalabalık meydan olan ve Osmanlıların ‘’ At meydanı’’ diye adlandırdığı Hipodromu geziyoruz. Sonrasında yıllarca Bizans’ın su deposu olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcını görüp, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (İstanbul Dream Hill Hotel Vb.) 
 
5.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak, İstanbul'luların manevi limanı niteliğindeki Eyüp Sultan Türbesi'ne geçiyoruz. Türbe ziyaretimiz sonrasında İstanbul Yeditepe’yi kuş bakışı izleyip çaylarımızı yudumlayacağımız Pierre Lotti tepesine çıkıyoruz (Teleferikte yoğunluk varsa 15 dakikalık bir yürüyüş ile çıkılacaktır). Keyifli dakikalardan sonra Osmanlı’nın son dönemlerine damgasını vuran Dolmabahçe Sarayına geçiyoruz. Muayede Salonu, Sufera Odası ve ihtişamlı saray gezimiz sonrasında Eminönü’nde öğle yemeği molamızı veriyoruz. Güzel geçen günü İstanbul’un tüm güzelliğini İstanbul Boğazında görebileceğimiz bir tekne turu ile taçlandırıyoruz. Keyifli turun ardından İstanbul’dan ayrılarak İzmit, Sakarya, Bilecik ve Eskişehir üzerinden zevkli bir yolculuk sonrası Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

12000 ₺ Kredi Kartına 5 Taksit

11000 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

3600 ₺ Kredi Kartına 5 Taksit

3300 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

3850 ₺ 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

7700 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 4 Gece Otel Konaklaması

 • 5 Sabah Kahvaltısı

 • 4 Akşam Yemeği

 • Boğazda Tekne Turu

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 24 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

konya çıkışlı marmara turu, çanakkale turu, bursa turu, istanbul turu, konya çıkışlı istanbul turu, konya çıkışlu çanakkale turu, ağustos ayı tur takvimi , ağustos ayı turları, 

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page