top of page
KAHVALTI FESTİVALİ - GÜZEL EGE
original.jpg

KAHVALTI FESTİVALİ - GÜZEL EGE TURU

Balıkesir Kahvaltı Fesivali - Balıkesir

Edremit - Bozcaada - Assos Antik Kenti

Cunda Adası - İzmir - Alaçatı

01 - 05 Haziran 2022

 4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23.00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Balıkesir'e hareket ediyoruz. Akşehir, Afyon, Kütahya ve Dursunbey güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN : 

Sabah saatlerinde Balıkesir Kahvaltı Festivali Alanına Ulaşıyoruz. Öğle saatlerine kadar Festival alanında serbest kalıyor birbirinden güzel lezzetler tatma fırsatı buluyoruz. Rehberin belirleyeceği saatte buluşuyor, Şehir Merkezi Turumuza başlıyoruz. Sırası ile Kurtdereli Mehmet Pehlivan Anıtını görerek 1829 yılında Girit’li Mehmet Paşa tarafından İstanbul Galata Kulesi’nin benzeri olarak silindir şeklinde yaptırılmış Saat Kulesine ulaşıyoruz. Devamında 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet'in vezirlerinden Zağnos Paşa tarafından bir külliye olarak yaptırılmış Paşa Cami'sini ziyaret ediyoruz. Şehir gezimizi Balıkesir’deki Kuvay-i Milliye Hareketi’nin ilk kararları alınmış Alaca Mescid ile sonlandırıyoruz. Sonrasında Edremit’e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Geyikli feribot iskelesine varıyoruz. Feribot ile Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Adanın sakin atmosferi içerisinde, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürüyerek turumuza başlıyoruz. İlk olarak adanın merkezine yer alan ve göz kamaştıran kaleyi geziyoruz. Gezimiz sonrası dar sokaklardan yürüyerek Ege ve Rum mimarisi, begonvillerle süslü evleri görerek fotoğraf molası veriyoruz. Eski Rum Mahallesi gezimiz sonrası tarihi Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz sakız kahvesi içebilir; dileyen misafirlerimiz ise alışveriş yapabilir. Serbest öğle yemeği molası sonrası feribot ile adadan ayrılıyor ve Geyikli iskelesinden aracımızla hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası tarihi Behramkale (Assos Antik Kenti) köyüne ulaşıyoruz. Dar sokaklardan yürüyerek Assos Antik Kentine ulaşıyoruz. Burada yer alan şehir surları, su sarnıçları ve Athena Tapınağı'nı ziyaretimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Ayvalık’a hareket ediyoruz. Burada yer alan ve son dönemlerde doğaya kaçış için tercih edilen Cunda Adası’na ulaşıyoruz. Yürüyerek kordonu görüyoruz ve Taksiyarhis Kilisesi’ne ulaşıyoruz. Yeni restore edilen bu eşsiz kiliseyi ziyaretimiz sonrasında eşsiz adamızda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz sakız kahvesi içebilir, dileyenler sakız dondurmasının tadına bakıp alışveriş yapabilirler. Alışveriş molası sonrası adadan ayrılarak Ayvalık takım adalarını kuş bakışı izleyebileceğimiz ve muhteşem manzarasında Midilli Adasını izleyebileceğimiz nokta olan Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Serbest zaman sonrası buradan ayrılarak Eski Foça’ya ulaşıyoruz. Yürüyerek şehir surlarını ve limanı geziyoruz. Serbest zaman sonrası buradan ayrılarak İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Keyfili yolculuk sonrası İzmir’e ulaşıyoruz Konak Meydanına Geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii gezip Kemeraltı Çarşısına Geçiyor Kızlar Ağası Han’ı gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Güzel İzmir’den Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme limanda yer alan Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kale gezisi sonrası marinada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Yel değirmenlerinin gölgesinde eşsiz bir Rum köyü olan Alaçatı’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Alaçatı’dan hareket ederek Konya’ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizle başka bir Farma Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2750 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2500 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

960 TL Kredi Kartına 6 Taksit

875 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

875 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1750 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page