top of page
a0441e8d-e236-4a43-8560-6d7d9fc9405e.jpg
ESKİŞEHİR - MUDURNU - BEYPAZARI TURU
f3492c2f-3af8-453d-8bd0-5d8c9af24100.jpg
a36c0a95-b3ae-4ef4-a0d9-058f752fce58.jpg
9e73a304-f646-4a94-b4b2-f9bbfc449dbf.jpg
b080e9b6-3249-48bc-a2bc-a75df7f68c73.jpg

ESKİŞEHİR - MUDURNU - BEYPAZARI TURU

Balmumu Müzesi - Odunpazarı - Yıldırım Bayezid Camii
Akşemsettin Türbesi - Yaşayan Müze - Göynük
1 Gece – 2 Gün


1.GÜN: 
Siz saygıdeğer konuklarımızla 07.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Akşehir ve Emirdağ güzergâhını takip ederek Eskişehir'e ulaşıyoruz. Dünya'nın pek çok ülkesinde bulunan “Madam TussaudMüzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykelinin yer aldığı müzeden sonra; yine Türkiye' de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında Lületaşı Müzesi'nin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odunpazarı bölgesi ve Atlıhan'ı gezdikten sonra Sazova parkına ulaşıyoruz. Serbest zaman sonrası Porsuk Çayına geliyoruz. Hava şartlarına göre gondol keyfi yapıyor ve Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Mudurnu’ya ulaşıyoruz. Tarihi Mudurnu evlerinin arasından keyifli bir yürüyüş yaparak Yıldırım Bayezid Camii’ne varıyoruz. Sonrasında Tarihi Arasta çarşısından yürüyerek aracımıza binerek Göynük'e ulaşıyoruz. Akşemsettin’in yöresi Göynük'te, ilk olarak Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii ile Akşemsettin Türbesi'ni geziyoruz. Zevkli bir yolculuk ile Beypazarı’na ulaşıyoruz. Öncelikle Beypazarı Halk Eğitim Merkezi El Sanatı Atölyeleri'ni (dokuma atölyeleri, kilim atölyesi, kök boya atölyesi, biçki dikiş atölyesi, el sanatları atölyesi, gümüş atölyesi) ziyaret ediyoruz. Ardından Osmanlı Mimarisi'nin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent olan Beypazarı'nda; örnek bir Beypazarı evinin içinde yer alan Yaşayan Müze ve Alaattin Sokağı'nı geziyoruz. Bu sokak yöresel ürünlerin satıldığı, standların kurulduğu şehrin en gözde mekânı olarak da gözümüze çarpıyor. Ev hanımlarının el emeği ürünlerini tadarak alışverişinizi yaparken sohbet etme fırsatı da bulabilirsiniz. Özellikle burada satış yapan ev hanımlarının Beypazarı şivesi ile konuşmaları dikkatinizi çekecek; yüzünüzde bir tebessüm oluşturacaktır. Beypazarı Kurusu satın alıp, Gümüşçüler Çarşı'nı da gezdikten sonra; dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Kulu ve Cihanbeyli güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.


GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

TL  Kredi Kartına 6 Taksit

TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

TL Kredi Kartına 6 Taksit

TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
7.24.png
bottom of page