top of page
GÜZEL İZMİR
İZMİR

GÜZEL İZMİR

Ayvalık - Foça - İzmir - Seferihisar - Sığacık - Alaçatı - Çeşme - Manisa

14 - 17 Eylül 2023

3 Gece - 3 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 22:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Salihli güzergahını takip ederek; Ayvalık'a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN: 

Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Ayvalık’ın, sahil kesimi olan Cunda Adası’na ulaşıyoruz. Rum mimarisi evlerle örülü sokaklarda yürüyüş yaparak keşfimize başlıyoruz. Rum mimarisi evler ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklar sizleri büyüleyecek. Aynı mimari tarzda inşa edilen ‘’Taksiyaris Kilisesi’’ni ziyaret ettikten sonra, Cunda’nın meşhur sakızlı kahvesi ve sakızlı dondurmasını tatmak için Taş Kahve’de serbest zaman veriyoruz. Keyifli Cunda gezimizden sonra bölgenin tüm güzelliğini kuş bakışı görebileceğimiz nokta olan Şeytan Sofrası'na çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Midilli Adası’na karşı çaylarımızı yudumluyor ve fotoğraf çekme imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından Antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya ulaşıyoruz. Gezimiz  Pers Mezar Anıtı (Taş Ev-Taş Kule) ile başlıyor. Ardından Foça Kalesi veya Beş Kapılar Kalesi ile gezimize devam ediyoruz. Kale içinde bulunan Fatih Camii ve Kayalar Camii’ni görerek öğle yemeği molamızı veriyoruz. Sonrasında nefis bir yol manzarası eşliğinde Yeni Foça'ya gidiyor ve kısa bir çevre gezisi yapıyoruz. Yeni Foça gezimiz sonrasında İzmir’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.
A
kşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra organik pazarda serbest zaman veriyoruz. Güzel zamanın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyeliklerini alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı,  Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çeşme'ye ulaşıyoruz. Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyor ve Marinada kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından İzmir’e dönüyor ve Dario Moreno Sokağı’nda bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kordon’da Saat Kulesi ve Kemeraltı Çarşısı’nı görüyor, Konak meydanında fotoğraf molası verdikten sonra Manisa ulaşıyoruz. Manisa’da göreceğimiz yerler arasında planı Mimar Sinan’a ait olan III' Murat tarafından yaptırılan Muradiye Cami, Kanuni Sultan Süleyman’ın annesinin yaptırmış olduğu Hafza Sultan Cami (MESİR CAMİ)  ve Şifahane’yi geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz buradan Mesir ürünlerinden satın alabilirler. Keyifli programın sonrasında  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Uşak ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

4800 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

4400 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1440 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

1320 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1540 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

3080 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 23 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page