top of page

EKSPRES DOĞU KARADENİZ

 Samsun - Ordu - Giresun

Trabzon - Rize

Ünye - Boztepe - Ayder Yaylası
Uzungöl - Sümela Manastırı - Kayabaşı Yaylası

Her hafta CUMA çıkışlı
5 Gece 5 Gün

HAREKET :
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Samsun’a hareket ediyoruz. Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çorum ve Havza güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN :

Özel bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının ardından Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtı olacak. Anlatımlarımız ve fotoğraflamalarımızı tamamlayarak, Bandırma Vapuru’na hareket ediyoruz. Ulu Önder Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu geziyor ve fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yol almaya devam ediyor ve Çarşamba ilçesinde bulunan 1206 yılında Anadolu Selçuklu Sultanı I. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde tamamen ahşap malzemeden yığma tekniği ile inşa edilmiş Göğceli Camii (Tarihi Ahşap Çivisiz Cami) ziyaretimizi yapıyoruz. Terme'de alınan serbest öğle yemeği sonrasında Ordu’nun incisi Ünye’nin panaromik seyri ile Çakırtepe tesislerinde kahve molası veriyoruz. Keyifli günün sonrasında Fatsa’ya ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (Fatsa Yalçın Resort Hotel Vb.)


2.GÜN :

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in kendine has kültürü ve ‘’Şehzadeler Şehri’’ olarak bilinen, iki ilimizden birisi Trabzon’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Evliya Çelebi’nin ‘’Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası.’’ diye tarif ettiği Trabzon’da Ayasofya Cami gezimizi tamamlıyoruz. Komnenoslar dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı gezimizi rehberimizin anlatımları ve fotoğraf molamız ile tamamlıyoruz. Ardından zil çalan karnımızın sesine kulak vererek, yenildiğinde vazgeçilmez olan meşhur Akçaabat köftesini tadabilmek için öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında içtiğimiz her yudumda keyfine doyamadığımız çayın tarihçesini rehberimizin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Çay’ın fabrika aşamalarının anlatımını dinledikten sonra Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak bilinen Sürmene’de; özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları tanıtımını dinleyerek, alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan biri olan Büyükdere boyunca ilerleyerek 1350 m. yükseklikteki Kaçkar Dağları Milli Park alanında yer alan Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Keyifli günümüzün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Ayder Resort Otel Vb.)

3.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor, bu güzellikleri çekeceğimiz fotoğraflar ile taçlandırıyoruz. Sonrasında Fırtına Deresi kenarında dileyen misafirlerimizin Zipline ve salıncak keyfini de gerçekleştirmesi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Arhavi’ye doğru yola çıkıyoruz. Arhavi’ye ulaştığımızda Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüler’e gidebilmek için transfer araçlarımıza geçiyoruz. Kamilet ve Durğuna nehirlerinin üstünde yer alan, iki bitişik köprü olan Çifte Köprüler’i görüyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kamilet Vadisi içerisinde transfer araçlarımızla ilerliyoruz. Araçlarımızda ayrılarak Mençuna Şelalesi’ne ulaşabilmek için asma köprüden karşıya geçerek yürüyüşe başlıyoruz. 92 metre yüksekten vadi tabanına dökülen Mençuna Şelalesi’ne ulaştığımızda ihtişamından şaşkınlığımızı gizleyemiyoruz. Yayla çaylarımızı yudumlarken muhteşem manzaranın tadını çıkartıyoruz. Fotoğraf molamızın ardından transfer araçlarımıza dönüyoruz. Ardından Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (Terzioğlu Hotel Vb.)


4.GÜN:
Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından Of-Çaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyunca muhteşem güzellikleri izleyerek; 1090 metrelik rakımda bulunan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yamaçlardan Haldizen Deresi’ne düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’ün muhteşem doğasında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılarak, Altındere Milli Park alanına hareket ediyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılan Sümela Manastırına transfer noktasındaki minibüslerimiz ile çıkıyoruz. Manastır yakınında minibüslerden iniyor, yaklaşık 500 mt. patika yoldan yürüyüş yaparak, uzun süredir restorasyonu devam eden, günümüzde kısmen ziyarete açık olan manastırı görebileceğimiz teras katına çıkıyoruz ve rehberimizin anlatımını dinleyerek, fotoğraflarımızı çektikten sonra gezimizi tamamlıyor, minibüsler ile otobüsümüzün yanına dönüyoruz. Sonrasında doğal yaşam klasiğini tatmak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Kayabaşı Yaylası’na transfer için hareket ediyoruz. Bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize bagajlarımızı alarak biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda. (Kayabaşı Yaylakent Vb.)


5.GÜN:
Yayla tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından güzel bir yayla yürüyüşü yapıyor, yayla havasını ciğerlerimizde hissediyoruz. Sonrasında transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagajlarımızın otobüse yerleşimi sonrası ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Serbest zamanımızın ardından Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sungurlu, Çorum, Kırıkkale ve Kulu  güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir başka FARMATUR programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

KAYABŞ.jpg
ayder res.jpg
yalçın 1.jpg
terzzz.jpg
Kayabaşı-Yaylası-1-1024x755.jpg
KAYABAŞI YAYLAKENT vb.
ayder res1.webp
AYDER RESORT OTEL vb.
fatsa yalçın.webp
YALÇIN RESORT HOTEL vb.
hotel-terzioglu.jpg
TERZİOĞLU OTEL vb.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

13500 ₺  Kredi Kartına 5 Taksit

12500 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

4050 ₺ Kredi Kartına 5 Taksit

3750 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

4375 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

8750 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Yayla Konaklaması

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 5 Sabah Kahvaltısı

 • 4 Akşam Yemeği

 • Kayabaşı Yayla Transferi

 • Sümela Manastırı Transferi

 • Mençuna Şelalesi Transferi

 • Yöresel Eğlenceler

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • 2 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

7.24.png
bottom of page