top of page
İZMİR - KUŞADASI - BODRUM TURU
EFES

İZMİR - KUŞADASI - BODRUM TURU

İzmir Kordon - Çeşme - Alaçatı – Şirince

Meryem Ana - Efes Antik Kenti

23 - 27 Mayıs 2023

 4 Gece – 4 Gün

HAREKET : 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 23:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden hareket edip konforlu otobüsümüzle Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN : 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Konak Meydanına geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'yi gezip Kemeraltı Çarşına geçiyor, Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Atatürk Müzesini geziyor ve sahilde kısa mola veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler fayton keyfi yapabilirler. Serbest zaman ve öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Piri Reis Müze Gemiyi geziyoruz. 1 saatlik gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova'ya ulaşıyor, teleferik ile Seyir Terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Dario Moreno sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası verdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından güzel İzmir’den Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme limanda yer alan kale ile gezimize başlıyoruz. Kale gezisi sonrası 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı gördükten sonra marinada serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Son dönemlerin parlayan turizm merkezlerinden biri olan, yel değirmenlerinin gölgesinde Rum mimarisinin Türk sanatıyla senteziyle oluşmuş şirin beldemiz Alaçatı sizleri büyüleyecek. Kahve keyfi ardından şirin bir köy olan Şirince’ye doğru yol alıyoruz. Ege’nin bütün renklerini ve kültürünü yaşayabileceğiniz bu eşsiz köyümüzde serbest zaman veriyoruz. Şirince gezimiz sonrası Kuşadası’na hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Selçuk ilçesine ulaşıyoruz. Hristiyanlar için bir hac merkezi olan ve her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından bölgenin en önemli ve korunmuş antik şehri olan Efes Antik Şehri’ni geziyoruz. Burada Gymnasium, Roma hamamları , Hadrian Tapınağı, Efes Antik Tiyatrosu, Mermer Cadde ve Yamaç Evlerini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından zevkli bir yolculuk ile Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir’in de söylediği gibi  “Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler…” diyerek Bodrum’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Sırası ile Zeki Müren Sanat Evi ve Bodrum Kalesi gezileri sonrası marinada serbest zaman veriyoruz. Ardından Gümüşlükte alınan serbest öğle yemeği sonrasında daracık sokakları, antik evleri, yemyeşil doğası ve beyaz evleriyle günün her saatinde renkli ve canlı bir yaşam biçimi olan Bodrum gezimizi tamamlıyor Konya’ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizle başka bir Farma Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.​

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

5400 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

5000 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1900 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

1750 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1750 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

3500 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 23 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page