top of page
ŞANLIURFA - GAZİANTEP - ANTAKYA
MİNİ GÜNEYDOĞU.jpg

ŞANLIURFA - GAZİANTEP - ANTAKYA TURU

Şanlıurfa - Gaziantep - Antakya

09 - 12 Mart 2023

3 Gece – 3 Gün

HAREKET:
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23.59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Halfeti'ye hareket ediyoruz. Ereğli, Adana, Osmaniye ve Gaziantep güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN:
Keyifli yolculuğumuz sonrasında “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye ulaşıyoruz. Alınan kahvaltı sonrasında arzu eden misafirlerimizle teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’yi geziyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Üretim Çiftliğini gördükten sonra son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimizin anlatımları gezimize ayrı bir tat katacak. Daha sonra Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Hz. Eyyüp sabır makamı, Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Halil ür-Rahman Camii, Balıklı Göl , Hüseyniye Çarşısı (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı, (Bedesten) gördükten sonra Kapalıçarşı içinde serbest zaman veriyoruz. Keyifli gezi sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.

2.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a ulaşıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evleri'nde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Sonrasında Gaziantep’e ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında keyifli yürüyüş yaparak sırası ile Gaziantep savunmasını anlatmak için kurulmuş Milli Mücadele Müzesi, Gaziantep Savunmasında şehit düşen Karayılan ve bir çok şehidin mezarının da bulunduğu farklı mimari özelliğe sahip Şeyh Fetullah Camii gördükten sonra gizemi, kültürü, ve ihtişamlı Şehreküstü Konakları’nın bulunduğu sokaktan yürümeye devam ederek Anadolu Türk Mimarisinde sadece Gaziantep'te bulunan evlerin su ihtiyacını karşılayabilmek için yapılmış su mimarisinin eşsiz yapılarından Pişirici Mescidi ve Kasteli gezilerini yapıyor dikdörtgen planlı olan Ağa Camii'yi panoramik olarak gördükten sonra Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler Tütün Han veya Tahmis Kahvesi’nde, kahvelerini yudumlayabilirler. Gaziantep mutfağının dillere destan örneklerinden oluşan öğle yemeğini serbest aldıktan sonra rehberimizin belirteceği saatte toparlanıyor Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak görüyor sonrasında Dokurcum Meydanı’nda bulunan 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda, hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabeleri’ni görüyoruz. Ünü tüm dünyaya yayılmış olan geleneksel baklava alışverişimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği Gaziantep Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Antakya'ya hareket ediyoruz. Antakya'da; Hıristiyanlığın ilk kilisesi St. Pierre Kilisesi, tarihi evler, Habib-i Neccar Camii gezilerimiz sonrasında Tarihi Uzun Çarşı’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz, ardından Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un aşklarının geçtiği Harbiye’ye ulaşıyoruz. Harbiye Şelalesi'ni geziyor ardından serbest öğle yemeği alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ipek, defne ağacı, sabun vb. yöresel ürün alışverişlerini yaptıktan sonra İskenderun, Adana ve Ereğli güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından FARMA TUR ile başka bir organizasyonda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

4000₺  Kredi Kartına 6 Taksit

3750₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1400₺ Kredi Kartına 6 Taksit

1300₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1300₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

2600₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Araç İçi İkramlar

 • Konforlu Ulaşım

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği ZorunluSeyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • 23 Yıllık FARMATUR Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Halfeti'de Tekne Turu

 • Sıra Gecesi

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page