top of page
ÇEŞME - KUŞADASI
İZMİR
uçaklı istanbul turu

ÇEŞME - KUŞADASI

Kordon - Çeşme - Alaçatı - Şirince

Meryem Ana - Efes Antik Kenti

18 - 22 Mayıs 2022

 4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak İzmir'e hareket ediyoruz. Afyon ve Uşak güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

​1.GÜN : 
Özel tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Konak Meydanına geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'yi gezip Kemeraltı Çarşına geçiyor, Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Atatürk Müzesini geziyor ve sahilde kısa mola veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler fayton keyfi yapabilirler. Serbest zaman ve öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Piri Reis Müze Gemiyi geziyoruz. Bir saatlik gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova'ya ulaşıyor, teleferik ile Seyir Terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Dario Moreno sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası verdikten sonra Çeşme’ye ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

​2.GÜN : 
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme Kalesini geziyor ve sonrasında 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz, Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Son dönemlerin parlayan turizm merkezlerinden biri olan ve Rum mimarisinin Türk sanatıyla senteziyle oluşmuş şirin bir beldesi olarak Alaçatı sizleri büyüleyecek. Kahve keyfi ardından şirin bir köy olan Şirince’ye hareket ediyoruz. Ege’nin bütün renklerini ve kültürünü yaşayabileceğiniz bu eşsiz köyümüzde serbest zaman veriyoruz. Şirince gezimiz sonrası Kuşadası’na hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN : ​
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Selçuk ilçesine hareket ediyoruz. Katolik hristiyanlar için bir hac merkezi olan ve her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından bölgenin en önemli ve en iyi korunmuş antik şehri olan Efes Antik Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Burada Gymnasium, Roma hamamları , Hadrian Tapınağı, Efes Antik Tiyatrosu, Mermer Cadde ve Yamaç Evlerini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Kuşadası'nda dileyen misafirlerimiz ile iki saatlik Kuşadası tekne turu yapıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN : ​

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Pamukkale’ye hareket ediyoruz. Travertenleri görüyor, serbest öğle yemeği sonrasında Konya’ya doğru hareket ediyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizle bir başka FARMA TUR organizasyonunda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2400 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

960 TL Kredi Kartına 6 Taksit

880 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

880 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1760 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Yazdır
7.24.png
bottom of page