top of page
HER BİRİ İNCİ TURU
Amasra Manzarası

HER BİRİ İNCİ TURU

Amasra – Akçakoca – Sapanca – Acarlar Longozu

Poyrazlar Gölü - İznik – Mudanya – Bursa – Eskişehir

21 - 25 Haziran 2023

4 Gece – 4 Gün

Hareket:
Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak Amasra'ya hareket ediyoruz. Kulu, Ankara, Gerede ve Bartın güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN:

Özel tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman "Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola"?  diye sorduğu Bakacak Tepesi'nde Amasra ve çevresini izleyerek fotoğraf molası veriyor; ardından Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde kilise, Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Fatih Camii ve Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartları uygun olduğu takdirde dileyen misafirlerimiz ile tekne turumuzu (ekstra) gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında ise öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Amasra’dan ayrılıp, Zonguldak’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından huzur kenti Akçakoca’ya hareket ediyoruz. İlginç mimarisiyle dikkat çeken Akçakoca Merkez Camii’ni geziyoruz. Akçakoca dan ayrılarak; Acarlar Longozu ve Poyrazlar Gölü gezilerimizi yapıyoruz. Keyifli gün sonrasında  Sakarya’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sapanca’ya ulaşıp serbest zaman veriyoruz. Tabiat harikası olan Sapanca'da çaylarımızı yudumluyor, güzel bir manzara eşliğinde İznik’e doğru hareket ediyoruz. Her avuç toprağı binlerce yıldır farklı kültür kalıntıları ile sentezlenen yüzyıllar boyu tarih sayfalarının başköşelerinde yer almış, tarihte üç kez başkent olarak kullanılan İznik'i geziyoruz. Kenti tümüyle çevreleyen surları, Ayasofya  Camii, Minaresi İznik Çinileri ile süslü Yeşil Camii ve Lefke Kapısı'nı gördükten sonra Marmara denizi kıyısında bulunan M.Ö 7. yy.da Kolofonlu göçmenler tarafından Apamcia-Myrleia adı ile kurulan Mudanya'ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak Türk – Yunan Ateşkes Anlaşmasının imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mütareke Binasını görüyoruz. Uzun yıllar Rum kökenli vatandaşların yaşamış olduğu Tirilye'ye ulaşıyoruz. Yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında panoramik olarak Trilye Evleri, Kemerli Kilise, Dündar Evi Kilisesi, Asırlık çınar ağaçları, Taş Mektep ve Kiliseler göreceğimiz yerler arasındadır. Özellikle yapılar arasında sonradan camiye çevrilmiş olan eski adıyla Aya Todori Kilisesi, şu anda ibadete açık olan ismiyle Fatih Camii'ni göreceğiz. Güzel anlar sonrasında  Bursa’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından I. Beyazıt tarafından yaptırılmış Bursa'nın tarihi sembollerinden ve çok kubbeli camii şemasının en klasik örneği olan Ulu Camii'yi geziyoruz. Ardından 15 yy. sonlarında II. Beyazıt tarafından mimar Adbül Ula Bin Pulat Şah'a İstanbul'daki eserlerine vakıf olarak yaptırılmış ve günümüzde İpek ürünlerinin sergilendiği Kozahan'da serbest zaman veriyoruz. Eskişehir’e hareket ediyoruz. İlk olarak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ve Türkiye' de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni geziyoruz. Lületaşı Müzesi'nin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odunpazarı bölgesi ve Atlıhan'ı geziyoruz. Unutulmaz bir gezinin ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Çay, Akşehir ve Ilgın güzergâhını takip ederek keyifli bir yolculuk ile Konya’ya ulaşıyoruz. Siz saygıdeğer misafirlerimiz ile bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.​

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

5400₺  Kredi Kartına 6 Taksit

5000₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1900₺ Kredi Kartına 6 Taksit

1750₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1750₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

3500₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 23 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page