top of page
BÜYÜK İTALYA TURU
scale_1200-1-1_1.jpeg

BÜYÜK İTALYA TURU

VENEDİK - VERONA - MİLANO - COMO - FLORANSA
PORTOFİNO - PİSA - BOLOGNA - ORVİETO - ROMA - NAPOLİ

Konya Hareketli - Tüm Ekstra Turlar Dahil
THY Tarifeli Seferleri İle
30 Haziran - 07 Temmuz 2024
7 GECE - 8 GÜN

1. GÜN: KONYA - İSTANBUL - VENEDİK
Siz değerli misafirlerimiz ile 30 Haziran (Cumartesi'yi Pazar'a Bağlayan Gece) Konya Havalimanında 01:30'da buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından saat 03:35'de Türk Hava Yolları tarifeli seferimiz ile Konya-İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Sabah 05:05'de İstanbul havalimanına varışımızın ardından saat: 07:00'de TK 1867 sefer sayılı THY uçuşumuz ile Venedik uçuşumuz başlıyor. Venedik San Marco Havalimanında bizleri bekleyen özel tur otobüsümüzle birlikte gezimize başlıyoruz. Tronchetto Meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz Venedi'in sembolü olan Gondol Turu’na katılabilirler. (30 Euro) Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.
 
2. GÜN: VENEDİK - VERONA - COMO - MİLANO  
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Verona’ya hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Verona, aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo & Juliet ‘in geçtiği Juliet’in evini ve meşhur Erbe Meydanı'nı göreceğimiz Verona turumuzun ardından Como’ya hareket ediyoruz. Turumuzda, Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como Gölü'nü ziyaret edecek ve gölün eşsiz manzarası eşliğinde fotoğraf molası vereceğiz. Como Turu bitiminde otelimize gitmek için yola çıkıyor ve dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. GÜN: MİLANO - BOLOGNA - FLORANSA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Milano şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ile öne çıkmaktadır. İtalya’nın iş ve finans başkenti olarak tanınsa da alışveriş ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, Porta Romano başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Bologna Turumuz başlıyor. Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini'de bulunan otelimize transfer. Konaklama otelimizde. 

4. GÜN: FLORANSA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pisa & Portofino Turumuz başlıyor. Pisa’ya varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Pisa Kulesi, Katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Fotoğraf molası için sunulacak kısa serbest zaman ardından Portofino’ya doğru yola çıkıyoruz. Cinque Terre'de sunulacak serbest zaman ardından Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ile Portofino'ya varıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Portofino gezimiz sonrasında Konaklama otelimizde.

5. GÜN: FLORANSA – ORVİETO – ROMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin düzenleyeceği Orvieto Turu’na katılma imkanı. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Roma’ya hareket.  Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
 
6. GÜN: ROMA - OUTLET - NEMİ - VATİKAN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından misafirlerimiz ile Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo & Nemi) & Vatikan Turu’na başlıyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlık’ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi olan ve yüzölçümü olarak Dünya’nın en küçük ülkesi olan Vatikan / San Pietro'yu ziyaret ediyoruz. Her yıl binlerce Katolik’in ibadet için geldikleri ve toplandıkları, özel günlerde ise Papa‘nın makamından dışarı çıkarak halkı selamladığı, 140 azizin heykelleri ile Dünya’nın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali’nin yer aldığı San Pietro Meydanı'nda (Aziz Petrus Meydanı) serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz müsaitliğe bağlı olarak katedral bölümünü ücretsiz olarak ziyaret edebilirler. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman. Turumuz sonrası  Roma Gece Turumuz başlıyor. Konaklama otelimizde.
 
7. GÜN: ROMA - NAPOLİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Napoli’ye varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
 
8. GÜN: NAPOLİ - POMPEİ - İSTANBUL - KONYA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltıyor ve Pompei turumuza başlıyoruz. Pompeii şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından havalimanına transfer için yola çıkıyoruz. 07 Haziran yerel saat ile 15:35'de Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. saat 19:00'da İstanbul Havalimanı’na varışımızın ardından gece yarısından sonra saat 01:30'da Konya uçuşumuz başlıyor. 02:50'de Konya Havalimanına ulaşmamızın ardından başka bir FARMATUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ       30 Haziran 2024  KONYA-İSTANBUL                              Biniş Saati 03:35 İniş Saati 05:05

                 30 Haziran 2024  İSTANBUL-VENEDİK                          Biniş Saati 07:00 İniş Saati 08:30

                

DÖNÜŞ   07 Temmuz 2024 NAPOLİ-İSTANBUL                             Biniş Saati 15:35 İniş Saati 19:00

                08 Temmuz 2024 İSTANBUL-KONYA                              Biniş Saati 01:30  İniş Saati 02:50

milano.jpg

Milano

venedik.jpg

Venedik

como.jpg

Como Gölü

roma.jpg

Roma

verona.jpg

Verona

pompei.webp

Pompeii

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1650 € Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

400 € Nakit Ödeme

0-1,99 Yaş Çocuk Bedeli

250 € (İki Yetişkin Yanında)

2 - 11,99 Yaş Çocuk Bedeli

1600 € (İki Yetişkin Yanında)

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile Konya - İstanbul - Venedik Gidiş,  
  Napoli - İstanbul – Konya  Dönüş Uçak Bileti

 • Havalimanı vergileri

 • 3* ve 4* otellerde 7 gece Oda & Kahvaltı konaklama

 • Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

 • Özel Otobüslerimiz İle Tüm Şehir Transferleri

 • Programda belirtilen tüm turlar ( Extra turlar 450 Euro )

 • Vatikan Turu, Collesseum (panoromik), Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri

 • Napoli Turu,  Pompei Turu

 • Orvieto Turu, Castel Gandolfo & Nemi Turu

 • Pisa Turu, Portofino Turu

 • Bologna, Floransa Turu, Venedik Turu

 • Verona  Turu, Como Turu,  Milano Turu

 • Roma Gece Turu

 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

 • 24 Yıllık Farmatur Kalite ve Tecrübesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti (200 Euro)

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 • Kişisel harcamalar

 • Şoför ve rehber bahşişleri

 • Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

7.24.png
bottom of page